Politika:
Termal tesisler dünyaya açılacak
AK parti Esenyurt Belediye Başkan adayı Azmi Ekinci, Esenyurt'u marka şehir haline getirmek için dev projeler hazırladığını söyledi. Ekinci, ilçenin potansiyellerine küresel vizyon katarak Türkiye başta olmak üzere bu değerleri Türkiye ve dünyaya açmayı hedeflediklerini belirtti. Bu değerlerden birinin de ilçede bulunan termal tesisler olduğunu belirten Ekinci, termal tesisleri ilk etapta İstanbul'un sağlık merkezi haline getirmeyi, daha sonra da ilçenin artan değeriyle yabancı turistleri ilçeye çekmeyi planladığını ifade etti.

Hayaller gerçek olacak Hazırladıkları projelerle ilçenin katma değerini yükselteceklerini vurgulayan Azmi Ekinci, "İlçemizde Allah vergisi bir nimet olan kaplıcalarımız var. Bu termaller su kalitesi olarak Türkiye'nin önde gelen yerlerinden birisi. Burada yapacağımız bir takım çalışmalar ve tanıtımla ilk etapta burası İstanbul'un ve Türkiye'nin sağlık turizminde önemli bir merkez haline gelecek.

Termal tesislerin standartlarını yükseltip ilave tesisler yapacağız. İlçe için yaptığımız diğer projelerle birlikte ilçenin görünümü ve algısı bir hayli değişecek ve cazibe merkezi haline gelecek. Esenyurtumuzda bulunan 3 bin fabrika için açacağımız 3 bin show- roomu barındıran ticaret merkezi bizi küresel ölçeğe taşıyacak. Bu merkezle çekeceğimiz yılda 60 bin kişilik yabancı müşteriler kaplıcalarımızdan da yararlanacak. Bunun yanı sıra yapacağımız iç ve dış tanıtımla tesisler yerli ve yabancı turist için çekim merkezi olacak" açıklamasını yaptı.   Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ekrem İmamoğlu İBB'nin israflarını...
Seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran'da tekrarlanacak olan İstanbul seçimine ilişkin...

Haberi Oku