Politika:
Ülkücülere ‘Akşener' sorgusu
FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan ülkücü gazeteci, yazar ve sosyal medya uzmanlarının ifadeleri, sorguları sırasında MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’le ilgili sorular yöneltildiğini ortaya koydu.


Serbest bırakılan gazeteci Zeynel Abidin Kıymaz, “Meral Akşener’i MHP’ye ilgi duyduğum için destekledim. MHP’nin oyunu yükselteceğine inandım. Ben Akşener’in bu örgüte yakınlığını sezsem destekleyici bir yazı yazmam” dedi.

Tutuklanan sosyal medya uzmanı Kerim Çoraklık ise ifadesinde, “Kasım seçimleri sonrası Akşener’e olan ilgiyi gördükten sonra desteklenmesi gerektiğini düşündüm. Ben kendisi ile adı geçen örgütün bir bağı olduğunu düşünmedim ve düşünmüyorum. Ben bir ülkücüyüm, böyle bir ihtimal olsa kesinlikle desteklemem, çünkü bu örgüt birçok ülkücünün hakkını yemiştir” dedi.

FETÖ soruşturması kapsamında 21 Eylül’de Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliğince sorgulanan şüphelilerden Kerim Çoraklık, Ramazan Akgün ve İrfan Sönmez tutuklanırken, Adnan İslamoğulları ve Zeynel Abidin Kıymaz adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Şüphelilerin hakimlikte verdiği ifadelerinden emniyet ve savcılık sorguları sırasında MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’le ilgili sorular sorulduğu anlaşıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Erdoğan, 200 vekili liste dışı bıraktı
AKP’de 600 kişilik milletvekili aday listesine son şekli verildi. Mevcut 200 isim yeniden aday yapılmadı....

Haberi Oku