Sağlık:
Beylikdüzü'nde evde bakım hizmetleri yüzlerce vatandaşa ulaşıyor
Doktor reçetesi doğrultusunda müdürlüğe başvuran vatandaşların evde bakım hizmetiyle işlemleri hemşireler tarafından titizlikle gerçekleştiriliyor.Yaşlı, yatağa bağımlı, ameliyat yarası olan veya ihtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yanında olan Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, evde bakım hizmetiyle bir yılı dolu dolu geçirdi. Doktor reçetesi doğrultusunda, randevulu sistemle vatandaşa hizmet veren deneyimli hemşireler, ilçenin sağlık neferleri olarak hız kesmeden çalışıyor. Yardıma ihtiyacı olan kişiler için her daim çalışan Sağlık İşleri Müdürlüğü, bu sayede kişilerin sağlık durumlarını da daha kontrollü bir şekilde takip edebiliyor.


Evde Yapılabilecek İşlemler Emin Ellerde   


 Kan alma, serum takma, şeker ve tansiyon ölçümü, enjeksiyon ve pansuman (ameliyat, yatak yarası ve kontrol pansumanı) işlemleri, en az bir gün önceden alınması gereken randevularla yapılıyor. Ayrıca evde hastanın bakımını gerçekleştiren kişilere de hasta bakım eğitimi veriliyor. Son bir yıl içerisinde evlere sağlık götüren ekipler, 1591 serum takma işlemi, 1747 pansuman işlemi, 443 kan alma, 537 tansiyon ölçümü ve 1808 hasta başı eğitimi gerçekleştirdi. Sağlık İşleri Müdürü Ali Onur Baştuğ, herkese eşit, zamanındavekalitelihizmetvermeyiamaçladıklarınıdilegetirerek, “Bu kapsamda Beylikdüzü sınırları içinde yaşayan vatandaşlarımıza yetkin ve sorumluluklarımızın getirdiği bütünleşik sağlık hizmeti sunmak hedefimiz oldu.” dedi. 


Haftasonu da Hizmet Devam Ediyor


Haftaiçi 08.30-17.00 saatleriarasındave 17.00’den sonra da Cumartesi, Pazar dahil antibiyotikenjeksiyonları verilen hizmetlerden talepeden vatandaşlar yararlanabilir. Penicillie türevi anbiyotikler evde yapılmamaktadır. Hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlar 444-09-39 numaralı çağrı merkezi üzerinden Sağlık İşleri Müdürlüğü’yle iletişime geçerek randevularını alabilirler. 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Meslek hastalıkları yeterince bilinmiyor
Ülkemizde 597 meslek hastalığı yaşayan hasta var. Bunların yüzde 36’sını solunum sistemi kaynaklı...

Haberi Oku