Sağlık:
Cinsel ilişkilerde en sık yapılan 8 hata
İşte cinsellikte en sık karşılaştığımız hatalar ve çözüm yolları...

1- KONUŞMAKTAN ÇEKİNMEK

Cinsellik hakkında konuşmaktan korkmayın. Her bireyin farklı zevkleri ve erojen noktaları vardır. Partnerinizin nelerden daha çok haz duyduğunu sormadan bilemezsiniz. Sormak, deneme yanılma metodundan daha kesin çözüm sunar. Partnerinize neyden haz alıp neyden almadığını sormanız, ona kendisini değerli hissettirir.

2- SADECE TEK TARAFLI DÜŞÜNMEK

Cinsel hayatınızda, iki tarafın da tatmin olduğundan emin olmalısınız. Ama bu, partnerinizi rahatlatmayı görev olarak görmek demek değildir. İki tarafta ilişkiden zevk almalı ki aradaki bağlar ve aşk sağlam kalsın. Karşı tarafın isteklerini görmezden gelmeyin.

3- HİJYENİ ÖNEMSEMEMEK

Bir bireyi ilişkiden soğutacak sağlam sebeplerden biri hijyenin gözardı edilmesidir. Cinsel deneyim öncesinde duşunuzu alın, dişlerinizi fırçalayın ve temiz olduğunuzdan emin olun. Aynı zamanda, bu size de özgüven verecektir. Siz siz olun hijyeni es geçmeyin.

4- ÖN SEVİŞMEYİ KISA TUTMAK

İki tarafında cinsel ilişkiye hazır olması için ön sevişmeyi uzun tutmalısınız. Tutkunuzu ve şehvetinizi canlı tutmak ön sevişmeyle doğru orantılıdır.

5- BİR TARAFIN BASKIN, DİĞER TARAFIN PASİF OLMASI

Cinsel ilişki iki tarafında birbirine en yakın hissettiği andır. İki taraf da üstüne düşeni yapmalı, her şeyi karşı taraftan beklememelidir. İsteksiz durmayın, bu durum karşı tarafın da motivasyonunu düşürür.

6- HİSLERİ DİZGİNLEMEYE ÇALIŞMAK

Bu daha çok kadınların ne yazık ki toplum algısının yönlendirmesiyle yaptığı bir şeydir. İstekli olmanız yanlış bir şey değildir. Tabuları yıkın. Kendinize cesaretiniz olsun ve cinsel ilişkiyi başlatmaktan çekinmeyin. Bu tutumunuz, erkeğin kendisini iyi hissetmesini sağlayacak ve ona özgüven verecektir.

7- KARŞI TARAFI YÖNLENDİRMEK

Bu tutum da genellikle erkeklerin yaptığı bir şey. Eşini yönlendirmek, emir cümleleri kurmak, kelime seçimine dikkat etmemek gibi durumlar cinsellikten çok çabuk soğutabilir. Bu gibi şeylerden kaçının.

8- KISITLAYICILIK

Elbette ki istemediğiniz şeyler vardır ve yapıp yapmamak konusunda da özgürsünüz. Ama belli başlı şeyler esnetilebilir. Mekanı sadece yatak odasıyla sınırlamayın. İlişkinize katacağınız yeni bir şey, size farklı bir heyecan ve deneyim olarak geri dönecektir. Yeniliklere açık olun.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Vücudumuz plastik yüklü
İç Hastalıkları Uzmanı Profesör Doktor Osman Erk, doğaya atılan plastiğin; hava, su ve besinler yoluyla...

Haberi Oku