Sağlık:
Hastaneye dördünce kez gittiğinde şok gerçek ortaya çıktı!
Beylikdüzü’nde Işık ailesinin küçük oğlu Burak Emir, 23 Ağustos’ta oturdukları sitenin bahçesinde arkadaşları ile oynarken bir ağaca tırmandı. Küçük çocuk bir süre sonra dengesini kaybederek bir buçuk metreden yere düştü. Düşerken de kolunu ağacın parçaları yırttı.


Kanlar içinde kalan Burak Emir komşuları ve annesi Güldeniz Işık tarafından hemen Beylikdüzü Kanuni Sultan Hastanesi’nin Acil bölümüne götürüldü. Ailenin iddiasına göre küçük çocuğun burada çekilen röntgenlerinde kolunda kırık olmadığı belirtildi. Ardından kola saplanan parmak büyüklüğündeki dal parçasını fark etmeyen doktor tarafından çocuğun açık yarası dikilerek taburcu edildi. Bu şekilde eve gelen aile gece saatlerinde çocuğun kolunun şişmesi ve ateşinin yükselmesi ile yeniden hastaneye gitti. Aileye yine çocuğun kolunda bir şey olmadığı dikişlerinin enfeksiyon kapmış olabileceği söylendi.


Küçük çocuk plastik cerrahisinin olduğu önce Bağcılar Eğitim ve araştırma Hastanesi’ne oradan da Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Ancak buradaki doktorlarında onca MR ve röntgene rağmen Burak Emir’in kolundaki parça yine fark edilemeyip, eve gönderildi.


Gittikleri hastanelerde bir şeyi yok diyerek eve gönderilen Burak Emir üçüncü günde yüksek ateşle nöbet geçirince aile oğullarını yeniden Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’nin enfeksiyon bölümüne gösterdi. Burada bulunan doktor küçük çocuğun dikişlerini açarak içinde unutulan dal parçasını çıkarttı. Vücudunda oluşan yüzde 40’lık enfeksiyonla ölümün eşiğinden dönen küçük çocuk kolunun kesilmesiyle yüz yüze kaldı. Neyse ki küçük enfeksiyon giderilerek tedaviye alındı. Ailesi ise süreçte ihmali olan hastane doktorlarından şikayetçi oldu. Beylikdüzü Cumhuriyet Savcılığı da konuyla ilgili soruşturma başlattı.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Alzheimer hastalarına iyi haber
Bilim insanları, ilk kez hayvanlar üzerinde denenen bir ilacın Alzheimer hastalarının beynindeki ikinci önemli...

Haberi Oku