Silivri bizler hep beraberken güzel

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Büyükçavuşlu Mahallesi'nin sakinleriyle birlikte açık havada sinema keyfi yaşadı. Yılmaz, “Sizler Silivri’nin bir parçasısınız. Bunu unutmayın, bana da unutturmayın. Hep beraber, kardeşçe, huzurun ve refahın arttığı bir Silivri’de beraber olalım” dedi

Silivri bizler hep beraberken güzel
Silivri Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce organize edilen Açık Hava Sinemaları’nın ilki Büyükçavuşlu Mahallesi’nde gerçekleşti. Bu kapsamda geleneksel kültürde yer alan açık hava sinemaları yeniden start aldı. Büyükçavuşlu Mahallesi 60. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Bahçesi’nde kurulan beyaz perde için buluşan mahalle sakinleri açık havada sinema keyfi yaşadı. Çağan Irmak’ın “Bizi Hatırla” isimli dram filmi izleyenlerin büyük beğenisini toplarken aynı zamanda hüzünlendirdi. Gerçekleştirilen gösterimde Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz da hemşehrileri ile birlikte film seyrederek atmosfere ortak oldu. Sinema filmi gösteriminde Başkan Yılmaz’a, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Sarısaltıkoğlu, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, İBB ve Silivri Belediye Meclis Üyesi Şenoğlu Türkyılmaz, Silivri Belediye Meclis Üyesi Sultan Aşkın, MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Sema Arcan, MHP Büyükçavuşlu Mahalle Başkanı Mirşat İbiş, Mahalle Muhtarı Erdinç Öztürk eşlik etti.


Silivri'nin parçasıyız

Beyaz perdenin tüm mahallelerde kurulacağını belirten Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, konuşmasında şunları dile getirdi: “Kültür Müdürlüğümüzün tertiplediği bu gösterimler her mahallemizde her köyümüzde yapılacak. Yazlık sinema adını verdiğimiz açık hava sinema seyir toplantılarının ilkini Büyükçavuşlu Mahallemizden başlatmış olduk. Yola çıkarken şunu söylemiştik; Silivri yalnızca çarşı meydanından, yalnızca sahilinden ibaret değil. Sayalar, Çayırdere, Beyciler gibi merkeze uzak birçok mahallemiz var. Bu akşam ve bundan sonra da bu düşünceden hareketle sizlerle beraber olmaya ısrarla devam edeceğiz. Seçimlerde buradaki toplantımızda söylemiştim. “Bu yolu hanımefendilerle, kadınlarla, annelerle, bacılarla beraber yürüyeceğim” dedim. Elimi havada bırakmadınız. Şimdi sıra o tuttuğunuz elin sahibinde, yani Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’da. 5 yıl boyunca o tuttuğunuz el sizi sımsıkı saracak ve hiç bırakmayacak; gençlerle, sizin evlatlarınızla beraber olacak. Hanımefendileri dinlemekten hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim. Çünkü kadınlara dokunduğunuz zaman hayatın ta kendisine dokunuyorsunuz” dedi.


Hep sizlerle olacağız

Her daim vatandaşlarla bir arada olduklarını da anlatan Yılmaz, “Okul öncesi çocuğa, okul çağındaki çocuğa, gençlerimize, iş arayan gençlere, evdeki hastaya, bakıma muhtaç yaşlıya dokunuyorsunuz. Ben sizinle hemhal olmaktan geri durmayacağım. Yaz kurslarımız, kültür sanat aktivitelerimiz olacak. Bu aktivitelerle de sizlerle olmaya devam edeceğiz. Silivri sadece merkezden ibaret değil. Sizler Silivri’nin bir parçasısınız. Bunu unutmayın, bana da unutturmayın. Hep beraber, kardeşçe, huzurun ve refahın arttığı bir Silivri’de beraber olalım. Katılan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyor, iyi seyirler diliyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 09:16

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER