Bir düşünür demiş ki; Küçük beyinler kişileri konuşur, orta beyinler olayları, büyük beyinlerse fikirleri tartışır.

Biz bunun tam tersini falan söylemiyoruz, bazılarının sinsice ve de kurnazca unutturmaya çalıştığı bir şeyi hatırlatmaya ve katkıda bulunmaya çalışacağız.

Evet, Küçük beyinler kişileri konuşur, orta beyinler olayları, büyük beyinlerse fikirleri tartışır. Daha büyük beyinlerse her üçünü birbiriyle ilişkilendirip tartışılmasını sağlar ve oradan bir senteze varır” diyoruz.

Özellikle sözünün eri olmayan ve çok tartışılan siyaset adamlarının kendilerini tartıştırmamak için çok sık kullandığı tanımlayıcı bir terim haline gelen, bu sözdeki “küçük beyinler” tanımlamasına maruz kalmak istemeyen bir takım yarım entelektüel tatlı su balıkları tartışmayı kendilerinden uzak tutmak için bu deyimi çok sık tekrarlarlar.

Lakin her şeyin öz kaynağı insan olduğuna göre insan faktörünü “tartışmamak” havanda su dövmekten öteye gitmeyecektir. Biz diyoruz ki sebep ve sonuç ilişkilerinde, sonuca sağlam ve doğru temellerde ulaşmak için bir dünya atasözü haline gelen deyim değişmeli ve şöyle olmalıdır; “Küçük beyinler kişileri, orta beyinler olayları, büyük beyinlerse fikirleri tartışır daha büyük beyinlerse tümünden senteze varanlardır”!

14 ve15 Eylül günü çıkan köşe yazılarım üzerine gece saat 00.15 de telefonum çaldı, Arayan CHP Kadın kolları Genel başkanı Zühal Samlı idi. Zühal Hanım bugüne kadar gördüğüm CHP Kadın Kolları Genel Başkanlarının ilk sırasına koyacağım en zarif en samimi içiyle dışı bir olan, karşısındakine müthiş derecede güven veren bir genel başkandır.

O her zamanki güven veren sesiyle hal hatır sorduktan sonra, Hasancım her yazını muhakkak okuyorum. Hepsini beğeniyorum kalemine sağlık. Fakat dünkü ve bugünkü yazını daha çok beğendim, tebrik etmek için aradım dedikten sonra, kadın haklarına verdiğim önemden dolayı bir kez daha kutlayıp birkaç dakikada Tüzük taslağı üzerinde konuştuktan sonra İstanbul kadın kolları başkanı Fevziye hanım ile ilgili olan 15 Eylül tarihli “Hakkının Hakkı Hakkıya” İsimli yazıma geldi.

“Yazının bütününü beğendiğini İstanbul kadın kolları başkanı Fevziye hanımı kendisinin de kutladığını, Fevziye Pehlivan İstanbul kadın kollarının tam yetkili başkanı olduğunu, birkaç gün evvel 9 Eylüldeki CHP’nin 88. Yıl kutlamalarına Tüm İstanbul ilçe başkanları ile etkinliğe katılmasının önemini bildiğini, aslında kutlamalara her ilçenin sadece başkan düzeyinde olmayıp yönetim kurullarının da getirileceğini lakin araç sıkıntısı yüzünden sadece ilçeleri temsilen ikişer kişinin geldiğini söyledikten sonra tekrar üstüne basa basa Fevziye Pehlivandan çok memnun olduğunu bunun yanı sıra sadece kim olduğunu dahi bilmediği birinin Fevziye hanımla uğraşmasına da bir anlam veremediğini söylerken örgütlerine sahip çıkmayan birçok başkana ders olacak bir tavır sergiliyordu.”

Lider olmanın koşulları ilk önce kişilere (ekibine), olaylara ve ideolojisine (sisteme) bir bütün olarak sahip çıkmaktır. İşte Zühal Başkan, KK Genel başkanları içinde Türkiye’de bunun öncülerinden olup CHP’nin yeni tüzüğündeki “Kadın devrimine” öncül katkıları olacağına inanıyoruz.

Türkiye’de kadın olmak zordur, siyasette biraz daha zordur, hele kadın lider olmak en zorudur. CHP Kadın Kolları genel Başkanı Zühal Samlı bunların tümünü başararak Türkiye kadınına örnek olup, CHP için de bir şanstır diyoruz.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
FERAY SEVİL LALE 7 yıl önce

Genel Başkanımız Sn.Zühal Samlı'dan aldığımız destek ve pozitif enerji ve bizlere verdiği güç ve ışıkla çalıştık. Yorulmadık çoştuk, hayıflanmadık mutlu olduk. Sinerji böyle birşeymiş demekki.... CHP kadın örgütü olarak , örgütüne sahip çıkan böyle bir Genel Başkanımız olduğu için çok şanslıyız, mutluyuz ve örgütü olarak bizde Genel Başkanımızın her zaman arkasındayız... BAŞKANIM, SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ, İYİKİ VARSINIZ.... VE MUTLUYUZ CUMHURİYET HALK PARTİLİYİZ..

Ayrıca İLKELİ VE TARAFSIZ GAZETECİLİK doğrultusunda yazılarını yazan Sayın HASAN HINISLI; sizinde kaleminize, yüreğinize sağlık.....

Misafir Avatar
Sema koç 7 yıl önce

Sayın Hasan Hınıslı,biz kadınları anladığınız ve bizlere verdiğiniz destek için sonsuz teşekkürler.İyiki varsınız.

Misafir Avatar
ümmühan cangöz 7 yıl önce

İstanbul Kadın Kolları Başkanı sn.Fvziye Hanımın etkinliklerini takip ediyor, ve kendisini tüm içtenliğim ile taktir ediyorum.Evet kadın olmak sadece siyasette değil, hayatın her döneminde zordur.Devamlı bir dayatılma ile karşı karşıya gelirsiniz, hele hele gerçekten çok büyük başarılara imza atmışsanız, bunu destekleyenden çok köstekleyen kişilerle karşı karşıya gelir, kendinizi savunacak duruma geçersiniz.Hani demiş ya atalarımız, "aynası iştir kişini,lafa bakılmaz" diye Fevzi'ye hanım yaptığı işlerle gerekli kişiler tarafından taktirini almış,manevi haza ulaşmıştır,bence gerisi teferruattan ibarettir. .Bir kadın olarak kendisini, bir kez daha kutluyor,tün örgütlerdeki Kadın Kolları başkanlarının da kendisini örnek almasını diliyorum.

Misafir Avatar
Sema KOÇ 7 yıl önce

Sayın Başkanım,bugüne kadar desteklerinizi hep arkamızda hissettik ve bu bize daima güç verdi,gücümüze güç kattı.Partimizi daha ileriye taşımak adına bizlerde sizlerin yanındayız.Biz kadınlar sizinde desteğinizle her zaman her yerde her mücadeleye hazırız.Saygılarımla

Misafir Avatar
Fahamettin Tos 7 yıl önce

Gazeteci ; Araştıran, Belgeleyen , bilgiyi gerekirse fotoğraf ile teyid eden ,
yazıya konu olan kişinin görüşlerinide aktaran , haber niteliği taşıyan yazıları ile halkı bilgilendiren kişidir.
Okuduğumuz takip ettiğimiz , doğruları öğrendimiz GAZETECİ siniz Hasan Bey..Sevgi ile

Misafir Avatar
nazife demirtaş 7 yıl önce

yüreyinize kaleminize saglık genel başkanımız cok calışkan ve icten onu canıgünülden dastekliyorum onunla gurur duyuyorum antalyadan sıcak selamlar

Misafir Avatar
Nur Can 7 yıl önce

Teşekkürler yüreğinize sağlık.

Misafir Avatar
Lale Altınkaya 7 yıl önce

Kendine gazeteci diyen bazıları utanmadan dedikodu yaptılar. İşte durum net olarak ortada CHP Kadın Kolları Genel Başkanı kendi ağzından tam destek verdiğini açıklıyor. Bunada diyecek sözü olanlar varmı? Bazıları için utanma zamanı işin ilginç yanı onlar utanmayı çoktan unutmuşlar. O kocaman yüreğinizle kadınlara verdiğiniz destek için teşekkürler sayın Hınsılı.