Son Dakika:
Bu görüntü bugün Büyükçekmece'de ölümsüzleşti!


 Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, eğitim öğretim yılı açılış töreninde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunurken ayağa kalkmayan bir gruba çok sert tepki gösterdi.

Güzelce Cevdet Zebure Kotan İlköğretim okulunda gerçekleştirilen 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı açılış törenine katılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmayan ve tören alanına sırtları dönük oturan bir gruba yönelik çok sert bir konuşma yaptı.     

İlçe protokolünün de yer aldığı programda konuşma sırası kendine geldiğinde Başkan Dr. Akgün, önce protokolden ayrı bir yerde oturan ve ayağa kalkmayan gruba yönelik konuştu.  Başkan Dr.

Akgün sert bir dille şunları ifade etti: 

ÖĞRETMENLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

 “Türk milletinin milli marşı olan İstiklal Marşı’nda ve saygı duruşunda ayağa kalkmamak kadar saygısızca bir hareket yoktur. İstiklal Marşı kolay yazılmadı. Bu vatan kolay kurulmadı. Bizim İstiklal Marşı’na ve Atatürk’e layık olmamız lazım.  Milli duyguları içinde barındırmayan her kim olursa olsun benim için vatan hainidir. İstiklal marşı okunurken ayağa kalkmayanlar eğer bunu cehaletten yapıyorsa, bu da çok üzücü ve kötü bir şeydir. Demek ki biz ülke olarak hala milli duyguları ve çağdaş eğitimi tam olarak verememişiz. Burada öğretmenlere çok büyük görevler düşmektedir. Bu hareket eğer cehalet değilse, tamamen ülkesine ve milletine düşmanlıktır” dedi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
terzi 3 yıl önce

helal olsun sana hasan başkan. sen büyükçekmecemdeki vatansever atatürkçüler için ve bu millet için örnek adamsın. atatürk cumhuriyeti değerlerini el üstünde tutan lideri başımın üstünde taşırım. sen bu ülkeye lazımsın, eksik olmayasın. albatrosta eylem yapan ve onlara destek veren chp üzerinden siyaset yapıp, chp'ye bel altından çakan, bu haliyle de hem akp'ye hem hdp(pkk)ye çalışanlara da selam (kapak) olsun.

Ünlü fotoğrafçı Ara Güler hayatını kaybetti
İstanbul fotoğraflarıyla hafızalara kazınan, dünyaca ünlü birçok kişiyi fotoğraflayan efsanevi fotomuhabiri...

Haberi Oku