Büyükçekmece Belediye Başkanlık yarışması nefesleri kesti

Büyükçekmeceli bisikletçilerin başarısının memnuniyet verici olduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı D. Hasan Akgün, “Çocuklarımızın başarısı göğsümüzü kabarttı” ifadesini kullandı.

 

Sağanak yağmur ve çamura aldırmadılar

 

Kültürpark, Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü ve Büyükçekmece Göl Havzası Güney - Batı kıyısını yarış parkuru yağan yağmurlu birlikte zorlu bir alana dönüşse de yarışmacıların performansı görmeye değerdi. Göl kıyısına özel olarak yerleştirilen dev boruların içinden ve üzerinden yapılan geçişler sırasında sporcular tepeden tırnağa çamura bulanarak farklı bir deneyim de yaşamış oldular. 1999, 2000, 2001, 2002 doğumlu kız ve erkek bisikletçilerin yağmur ve çamurla olan mücadelesi adeta nefesleri kesti.

 

 Kürsüye Büyükçekmece damgası

 

Yarışmaların sonunda ise 1999 – 2000 doğumlu erkeklerde Kürşat Emin Beşiktepe 1. Arda Reşat Kaykısız 2., Seçkin Topal 3. olarak kürsüye çıkma başarısını elde etti.

2001 – 2002 doğumlu erkeklerde Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi öğrencisi Mustafa Kaan Eren Çelik 1., Büyükçekmece Bisiklet İhtisas Kulübü’nden Emirhan Özbey 2., Büyükçekmece Bisiklet Kulübü’nden Muhammed Ali Eser 3. Oldu.

 

Melis, erkekler kategorisinde birinci oldu!

 

Kızlar kategorisinde kötü hava koşulları sebebiyle katılım olmayınca Melis Nur Keskin erkeklerle birlikte yarışarak 1.lik kürsüsüne çıktı.

Salcano Bisikletin sponsor olduğu, Belediye Başkanlık Kupası 3. Gençler Dağ Bisikleti yarışında 1.’lere bisiklet, 2.’lere kask ve 3.’lere bisiklet eldiveni hediye edildi. Dereceye giren gençlere madalyaları Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi sorumlusu Murat Atik tarafından takdim 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Ali Koç'tan olay açıklama: Bana kumpas...
Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç, Antalya'da seslendiği kongre üyelerine, "Bana bir kumpas kurabilirler...

Haberi Oku