Çatalca Başpehlivanı Şaban Yılmaz Oldu

Çatalca Belediyesi güreş takımı öğrencilerinden Yunus Emre Göral Minik Birde, Doğukan Toprak Minik İkide ve Yıldıray Pala da Teşvik İkide birincilik, Ali Osman Güngördü Teşvik Birde üçüncü, Emirhan Taş Minik Bir ve Emircan Gürbüz de Teşvik İkide bronz madalyaya ulaşan isimler oldu. Ayrıca Çatalcalı güreşçilerden Ali Tuğra Akkoç en teknik, Latif Pala centilmenlik ve Engin Yıldız en iyi peşrev madalyalarının sahipleri oldular.

 

YÜZLERCE VATANDAŞ ÇATALCA’DAYDI

 

Uzun yıllar aradan sonra Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara tarafından tekrardan düzenlenmeye başlayan Çatalca Belediyesi Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri büyük ilgi topluyor. Ulu Cami Güreş Çayırında düzenlenen güreşlere Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Ak Parti Çatalca İlçe Başkanı Selim Güçbilmez, MHP Çatalca İlçe Başkanı Ertuğrul Ölçer, CHP İstanbul İl Yöneticileri, Tarihi Kırkpınar Güreşleri Ağası Seyfettin Selim, Çatalca Güreş Ağası Hasan Koç, Çatalca eski Belediye Başkanı İsmail İp, Çatalca Belediyesi Meclis Üyeleri, Çatalca Belediye Başkan Yardımcıları Ufuk Akın, Erhan Güzel, Ayhan Tutun, Fehmi Akyüz, Cengiz Uçar, Dursun Duran Kaya, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve başkanları, Trakya’nın ve İstanbul’un başta olmak üzere uzaktan yakından gelen güreş ağaları ile birlikte yüzlerce vatandaş katıldı.

 

Güreşlerde Minik Bir, Minik İki, Teşvik Bir, Teşvik İki, Tozkoparan, Ayak, Deste Küçük, Deste Büyük, Küçük Orta Küçük, Küçük Orta Büyük, Büyük Orta, Başaltı ve Baş boylarında yarışan pehlivanları izleyen vatandaşlar hop oturup hop kalktı. Son derece heyecanlı ve keyif veren müsabakaların yaşandığı Çatalca Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri, başta Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından ise dua okunarak, pehlivanlar er meydanındaki yerlerini aldı.

 

CEM KARA: “BU VATANI BİZLERE ARMAĞAN EDEN ŞEHİTLERİMİZİ ŞÜKRANLA ANIYORUM”

 

Güreşlerin arasında Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara bir konuşma yaptı. Başkan Cem Kara: “Ülkemizin güler yüzlü aydınlık fikirleri insanları, hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Bugün Türk ulusu adına büyük bir gün. Büyük Taarruz’un, Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümü. Bize bu vatanı, bu bayrağı armağan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e, aziz şehitlerimize ve demokrasi şehitlerimize minnet ve şükran duygularımı ifade ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Pehlivan arkadaşlarımız, sizlere her türlü imkanı sunmaya çalıştık. Sizlerden isteğimiz, Atatürk’ün çok sevdiği güreş sporunda, er meydanına yakışır mertçe güreşler yapmanızdır. Ülkemizin bütün güreş severleri bugün burada bizlerle oldular. Umut ediyorum ki yapacağınız güreşlerle bizleri mutlu edeceksiniz. Güreşlerin hazırlanmasında bütün belediye çalışanlarım, belediye başkan yardımcılarım, daire müdürlerim, emek sarf eden herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

HASAN AĞA’YA ALTIN KEMER

 

Çatalca Güreş Ağası Hasan Koç’un himayelerinde düzenlenen güreşlerde, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve Tarihi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim tarafından ağalık kupası verildi. Ağalık Kupasını alan Güreş Ağası Hasan Koç’un üst üste üçüncü kez ağa olmasından dolayı bir de altın kemer sahibi oldu.

 

Güreşlerin sonunda ise boylara göre sıralama şöyle oluştu:
Minik Bir: 1. Yunus Emre Göral, 2. Eray Akpınar, 3. Sezgin Koşal ve Emirhan Taş


Minik İki: 1. Doğukan Toprak, 2. Metin Karabıyık, 3 Ramazan Doğan ve Hamza Özer 

Teşvik Bir: 1. Görkem Karabıyık, 2. Enes Yiğit, 3. Ömer Doygun ve Ali Osman Güngördü

Teşvik İki: 1. Yıldıray Pala, 2. Yusuf Gölbaşı, 3. Emircan Gürbüz ve Burak Yaman

Tozkoparan: 1. Sinan Yıldız, 2. Oğuzhan Çavdar, 3. Ali Kemal Cici ve Enes Malik Öztürk

Ayak: 1. Abdulvesi Balta, 2. Ahmet Faruk Oğuz, 3. Mahmut Demir ve Ensar Bıyık

Deste Küçük: 1. Selçuk Kılıçaslan, 2. Hüseyin Soğukoğlu, 3. Ozan Can Çelebi ve Ensar Coşkun

Deste Büyük: 1. Mustafa Taş, 2. Alpaslan Tekmen, 3. Erdal Duman ve Murat Sert

Küçük Orta Küçük: 1. Yusuf Karataş, 2. Ünal Altıntaş, 3. Yusuf Kaflı ve Sefa Yeşilkaya

Küçük Orta Büyük: 1. Mert Altın, 2. Ünal Altıntaş, 3. Okan Eriş ve Yusuf Erdoğan

Büyük Orta: 1. Tansel Umut, 2. Osman Topuz, 3. Oğuzhan Tekmen ve Serkan İgdülger

Başaltı: 1. Fatih Sultan Mehmet Alabacak, 2. Aydın Koçyiğit, 3. Mustafa Okulu

Baş: 1. Şaban Yılmaz, 2. Recep Kara, 3. Orhan Okulu ve Ali Gürbüz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Şampiyon Galatasaray paraya boğulacak
21.şampiyonluğuna ulaşan Galatasaray lige katılım payı, galibiyet ve beraberlik primi, lig sıralamasına...

Haberi Oku