Fenerbahçe, Kaleci Transferi Yaparak Volkan'ı Yedeğe Çekecek

Fenerbahçe, David Ospina ve Carlos Kameni ile görüşüyor. Sarı-Lacivertliler, Volkan Demirel'i artık yedek kadroya çekecek.

Fenerbahçe, Kaleci Transferi Yaparak Volkan'ı Yedeğe Çekecek
Fenerbahçe'de kaleci arayışı tüm hızıyla devam ediyor. Sarı-lacivertli teknik heyet ve yönetimin planı; kaptan  Volkan Demirel'in artık ikinci kaleci olarak takımda kalması yönünde.

Tam 15 yıldır  Fenerbahçe forması giyen ve sözleşmesi sona eren Volkan ile yapılan görüşmede 2+1 yıllık prensip anlaşmasına varılmıştı. Üç yıl daha sarı-lacivertli takımda kalmayı hedefleyen 35 yaşındaki file bekçisi için uzun süredir ikinci kaleci olmasına yönelik bir plan bulunsa da Volkan formayı kapmayı bilmişti.

LİSTEDE ÜNLÜ İSİMLER VAR

Ancak yeni sezonda bu durum büyük ihtimalle değişecek. Bunun için de sarı-lacivertliler üst düzey birçok kaleciyle temas kurdu. Bu isimlerin başında ise  David Ospina geliyor.  Arsenal forması giyen Kolombiyalı file bekçisinin kulübeyle sözleşmesi devam ediyor.

OSPINA 3 MİLYON EURO İSTİYOR

İngiliz ekibi, Ospina için son olarak 4 milyon Euro'ya indi. Ospina da 3 milyon Euro garanti kontrat talep ediyor. Maç başı ücretler ve primler eklendiğinde başarılı kaleci için yaklaşık 15 milyon Euro gibi ciddi bir maliyet ortaya çıkıyor. Bu nedenle tecrübeli file bekçisinin transferi kolay gözükmüyor.

SÖZLEŞMESİ SÜRÜYOR

Ospina'nın yüksek maliyeti yüzünden alternatif arayışına giren sarı-lacivertliler,  Malaga forması giyen Carlos Kameni ile temas kurdu. İspanyol kulübüyle 2020'ye kadar sözleşmesi bulunan 33 yaşındaki kalecinin kiralanması düşünülüyor. Transfer için  Malaga ile görüşmeler devam ediyor. Kaleye hangi ismin transfer edileceği henüz belli olmasa da yönetim ve teknik heyet planlarını  Volkan Demirel'in ikinci kaleci olması üzerine yapıyor.


Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2017, 10:25

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER