MİLLİ TAKIM GÜNEŞ'E EMANET
Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) internet sitesinden yapılan açıklamada Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in Milli Takım'ın başına getirildiği belirtildi. Açıklamada, "TFF Yönetim Kurulumuz, A Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü görevi için Sayın Şenol Güneş ile 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2022 Dünya Kupası'nı kapsayacak şekilde 4 yıllık anlaşma sağlamıştır. Sayın Şenol Güneş ile yapılan bu anlaşmanın Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz" ifadeleri kullanıldı.

Yönetim karar verecek

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in 1 Haziran'dan geçerli olmak üzere Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın başına getirildiğinin resmen açıklanmasıyla haftalardır süren belirsizlik sona erdi. Siyah-beyazlı takımla sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Güneş, A Milli Futbol Takımı ile 4 yıllık sözleşme karşılığında anlaşma sağlayınca Beşiktaş camiasında cevabı en çok merak edilen soru da 'şimdi ne olacak' oldu. Beşiktaşlı yöneticiler haftalardır konuşulan olayın artık resmi olarak sonuca ulaştığını ve bundan sonraki sürece yönetim kurulu olarak karar vereceklerini açıkladı. Şenol Güneş'in sezon sonuna kadar Beşiktaş ile sözleşmesi bulunduğunu ve Güneş'in kendilerine 'Sözleşmeyi tamamlayacağım' dediğini söyleyen siyah-beyazlı yöneticiler, "Bu sonraki durumu, başkanımızla beraber yönetim kurulunun alacağı kararlar belirler" diye konuştu.

TFF'nin yetkisi var

Şu an için yapılacak bireysel açıklamaların fazla anlamlı olmayacağını ifade eden Beşiktaş Futbol A Takımı Sorumlu Yöneticisi Ahmet Kavalcı ve Genel Sekreter Ürkmezgil ise, "Şenol Güneş'in sezon sonuna kadar sözleşmesi var. Milli Takım için TFF ile sezon sonundan geçerli olmak üzere anlaştığını, diğer yandan bizimle olan sözleşmesini de tamamlayacağını bize iletti. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu'nun Mart ayında oynayacağı iki maç için Şenol Güneş'i çağırma yetkisi de var ve bu yetkiyi de kullanabilirler. Açıkçası ne olacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ama şu anda hemen almış olduğumuz bir karar yok. Bu konu yönetim kurulunda gündeme gelecek ve tartışılacak bir konudur. Bir karar alınacaksa yönetim kurulu olarak alırız" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Şampiyon İstanbul Demir
Küçükçekmece Belediyesi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği 30 Ağustos Zafer Kupası Futbol Turnuvası...

Haberi Oku