Tepecik Şenol Güneş Stadyumu gün sayıyor!

Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hızla devam ediyor.

Modernize ediliyor, kapasitesi arttırılıyor

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, sporcuların ve bölge halkının yoğun talebi doğrultusunda stadın tribününü bir günde yıktırmış ve ardından yeni tribün için çalışmalara başlanmıştı. Modernize edilen stadın tribünleri tamamlandığında 4.500 kişi aynı anda maç izleyebilecek.

Taraftar sabırsızlıkla bekliyor

Tepecik Şenol Güneş Stadyumu’nda futbol maçları yapan genç sporcular tribünlerin yenilenmesi ve izleyici kapasitesinin artmasıyla birlikte, maçlara olan ilginin artacağını, tribünlerin desteği sayesinde daha başarılı olabileceklerini belirtiyor. Gençler ve takımın taraftarı da yeni tribünün tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Spor adına örnek bir adım

Spora ve sporculara verdiği önemle bilinen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; "Büyükçekmece zengin bir spor alt yapısına sahip. Böyle olmasında, başkanlığım boyunca spor için yaptığım çalışmaların büyük bir katkısı olduğuna inanıyorum. Sporun her dalına verilen maddi ve manevi desteğin gençlerimiz ve ülkemiz için altın değerinde olduğunun farkındayım. Büyükçekmece spor dallarında başarılar yakalamış bir ilçe. Gerek Büyükçekmece Tepecik Spor’un başarıları gerek se uluslararası başarılar yakalamış olan Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol Takımı’nın başarıları Büyükçekmece’ye prestij kazandırıyor. Sporun önünü açtığımızda en çok gençlere katkı sağlamış oluyoruz. Onlara, hayatlarında aradıkları yönü sporla bulmalarına, sağlıklı ve akıllı gençler olmalarına yardımcı olmak mutluluk verici. Tepecik Şenol Güneş Stadı’nın tribünleri tamamlandığında şehrimizde spor adına yine güzel bir adım atmış olacağımız’’ dedi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

HEKİMLİĞİ AĞIR BASTI...!
Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’nin spor müsabakasında sakatlanan futbolcu için türübünden...

Haberi Oku