Yaşam:
Başakşehir'de ihtiyaç sahiplerine destek sürüyor
Belediyeye başvuran vatandaşlar, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün ekiplerince durumları yerinde incelenip değerlendirildikten sonra bilgileri kaydediliyor ardından yardıma muhtaç vatandaşların bilgileri sisteme ayrıntılarıyla giriliyor ve kartı teslim ediliyor.
Destek Kartını alan ihtiyaç sahibi ve yoksul vatandaşlar ikamet ettikleri mahallede belediye ile anlaşmalı - Başakşehir Belediyesi Destek Kart Pos Cihazının bulunduğu- en yakın alışveriş merkezinde nakit para yardımı yüklü olan bu kartları kullanabiliyor, tekel maddeleri dışında her tür ihtiyacını Başakşehir Destek kart sayesinde karşılayabiliyor.
İhtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldüren bu uygulama ile Başakşehir Belediyesi, 7 bini aşkın haneyi yerinde gezerek tarama yaptı. Bu taramalarda yaklaşık 30 bin kişinin veri girişini gerçekleştirdi ve böylelikle 20 bini aşkın kişiye sosyal yardım yapılması planlandı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Sedat özcan 4 ay önce

Gerçekten belediyemiz yapıyor yardımları başkanımız a teşekkürlerimizi sunar seninleyiz sayın yasin başkan garibanlar İn yanında olduğun için bizde seninleyiz

Yalnız yaşayan yaşlı adamın cesedi 5 ay...
İstanbul Acıbadem'de komşuların kötü koku geldiği ihbarı üzerine söz konusu eve giren polis ekipleri,...

Haberi Oku