Yaşam:
Dedeler günü kutlu olsun....

Büyükçekmece Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği lokalinde yapılan dedeler günü programında konuşma yapan Dernek Başkanı Dr. Erdoğan Anık; "Bir gün lokalde yaşlı bir bey, dalgın dalgın denizi seyrederken elimdeki gülü ona verdim. Adamcağız o kadar duygulandı ki hemen aklına uzaktaki torunu gelmiş o anda. Dernekteki arkadaşlarla aklımıza anneler, babalar günü var da dedeler günü neden olmasın dedik ve anlamlı bir gün olması açısından ''dedeler gününü'' kutlamaya karar verdik. Tüm dedelerim dedeler günü kutlu olsun." dedi.

Programı olması sebebiyle çevre derneğindeki kutlamaya katılamayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; "Hayat tecrübeleriyle günümüze ışık tutan, geçmişin mimarları değerli büyüklerimize ilgi, sevgi ve saygı göstermek, ihtiyaç duyduklarında yanlarında olmak, Türk toplumunun önemli gelenellerindendir. Dedeler gününüz kutlu olsun' sözlerinin yer aldığı kutlama mesajı gönderdi.

Yemekli ve müzikli olarak kutlanan dedeler gününde tüm dedelere gül dağıtıldıktan sonra misafirler müzikle birlikte güzel anlar yaşadı.

HABERDAR ARŞİV: 22 MAYIS 2010


Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Metrobüste Genç Kızın Fotoğrafını Çeken...
İstanbul'da bindiği metrobüste fotoğraflarının gizlice çekildiğinden şüphelenen genç kız, oturduğu...

Haberi Oku