Yaşam:
Direksiyon Başında Beyin Kanaması Geçirdi, Uçuruma 1 Metre Kala Durdu
Mersin'in  Anamur ilçesinde, otomobili ile giderken beyin kanaması geçirerek ölen ziraat mühendisi 36 yaşındaki Süleyman Arslantaş'ın bağışlanan organları 5 kişiye hayat verdi. Kaza sırasında ise uçuruma doğru giden otomobili eşi, 1 metre kala durdurdu.

1 METRE KALA EL FRENİNİ ÇEKTİ

Kahramanmaraş'ın  Göksun İlçesi'ne bağlı Çardak Mahallesi'nde Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü olarak görev yapan Süleyman Arslantaş ile eşi 34 yaşındaki Feride, çocukları Emine, Huri Cihan ve Furkan tatil için  Antalya'ya gitti. Arslantaş Ailesi, 14  Eylül'de otomobilleri ile dönüşe geçti. Otomobili kullanan Süleyman Arslantaş, saat 20.30 sıralarında  Mersin'in  Anamur İlçesi yakınlarında direksiyonda fenalaştı. Durumu fark eden eşi kontrolden çıkan otomobili, uçuruma 1 metre kala el frenini çekerek durdurabildi.


EŞİNİN GERİYE KAÇAN DİLİNİ ÇIKARDI


Yarı baygın durumdaki eşinin geriye kaçan dilini eliyle dışarı çıkaran Feride Arslantaş, bu arada 112 Acil Sağlık hattını arayarak yardım istedi. Kısa sürede gelen sağlık görevlileri Süleyman Arslantaş'ı  Anamur Devlet Hastanesi'ne götürdü. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Arslantaş, Medical Park  Tarsus Hastanesi'ne sevk edildi.


NAKİL TRAFİĞİ BAŞLADI

Tarsus'ta tedaviye alınan Arslantaş'ın 16  Eylül'de saat 10.00 sıralarında beyin ölümü gerçekleşti. Ailesi, doktorların organ bağışında bulunabilecekleri yönündeki bilgilendirmeleri üzerine onay verdi. Bunun üzerine  Sağlık Bakanlığı devreye girerek, Süleyman Arslantaş'ın kalp, akciğer, karaciğer ve 2 böbreğin nakledilebileceği hastaların belirlenmesi için çalışma başlattı.Türkiye Organ ve Doku Bilgi Sistemi'nin işletilmesiyle, akciğerin  Ankara'ya, sağ böbreğin  İstanbul'a, sol böbrek ile kalp ve karaciğerin ise  Adana'ya gönderilmesine karar verildi.  İstanbul'dan uçakla,  Adana'dan karayoluyla gelen ekipler kalp, karaciğer ve böbrekleri götürdü. Akciğer uçakla  Ankara'ya gönderildi. Arslantaş'ın sağlığında organlarını bağışlamak istediği, bu yüzden de yakınlarının nakile onay verdiği kaydedildi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

HUZUR EVİNDE TANIŞIP EVLENDİLER
Beylikdüzü Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan 62 yaşındaki Zühal Lütfiye Özusta...

Haberi Oku