İSTANBUL’A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Bu yıl kar yağışı ile karşılaşmayan İstanbul'da çarşamba gününden itibaren sağanak, fırtına ve kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor. Peki İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte Meteoroloji'den yapılan uyarılar ve hava durumu tahminleri.

İSTANBUL’A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?


İstanbul’da beklenen kar yağışı için tarih verildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) ülkemizin Çarşamba gününden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından İstanbul’da kar yağışının ne zaman başlayacağı merak edildi. Meteoroloji’nin yaptığı güncel hava durumu değerlendirmelerini sayfamızdan görebilirsiniz. İşte 4 Şubat hava durumu raporu.

İstanbul’da etkili olması beklenen kar yağışı için Meteoroloji tarih verdi. Yapılan değerlendirmelere göre, İstanbul’da kar yağışının 6 Şubat Perşembe günü başlaması bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan son açıklamaya göre, İstanbul’da yarın (5 Şubat) sabah saatlerinden itibaren İstanbul' da güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli olarak başlayacak olan rüzgârın, zamanla etkisini artırarak kuvvetli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiği bildirildi.

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER