Yaşam:
KUMBURGAZ SAHİLİ DE RANT KAPISI OLMASIN!
SOSYAL MEDYA FACEBOOK’TAN SESLENEN YURTTAŞLAR:

KUMBURGAZ SAHİLİ DE BÜYÜKÇEKMECE SAHİLİ GİBİ RANT KAPISI OLMASIN!
 
Büyükçekmeceli yurttaşlar, sosyal medya sayfası Facebook’ta paylaştıkları mesajları ile Büyükçekmece Belediye yönetimini topa tuttular. Kumburgaz sahili de beton yığınına ve rant kapısına dönüşmesin diye feryat eden yurttaşlar başkan Akgün’ü sosyal belediyeciliğe davet ettiler…
 
Anayasaya göre sahillerden herkesin eşit şekilde istifa etmesi gerektiğini belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Kumburgaz sahillerini de Büyükçekmece sahiline benzeteceğim diye basına açıklama yaptı. Bu haber sosyal ortam facebook/buyukcekmecehalki sayfasında da yayınlandı. Bu sayfada ise Büyükçekmeceli yurttaşlar yazdıkları mesajlar ile belediye yönetimini topa tuttu.
 
KUMSALIMIZA DOKUNMAYIN!
Pervin Erdağ yaptığı yorumda şöyle diyor: ‘Sahili plaj haline getireceklerini mi zannediyorsunuz. Taş yığınları her yere kafeler tabii bunlara ruhsatta lazım. Eski günleri resimlere bakarak yad edeceğiz. Kumsalda güneşlenmelerimizi az çöplü kumsalımızı mutlu insanlarımızı çok arayacagız. Yapılanlar ortada susmayalım. Sesimizi duyuralım seçimler geliyor. Birlik olalım. Birlikten güç doğar oy vaatlerine kanmayalım. İcraatleri görelim.

 İŞTE O MESAJLAR:

Pervin Erdağ: Bütün bu güzel şeylerin yanında menfaat ve çıkar olmasa hatırlı doslar haksızlıklara sebep olmasalar daha iyi olurdu. Lütfen sayın başkanım sahildeki ölçümlerde oynamalar yapılıyor.Yanınızdakiler sizi suiistimal ediyor.Haksızlıklara göz yummayın. Yardımcınız kendiarkadaşlarına hatırlı dostlarının yıkımlarındahaksızlıklar yapıyor.Yıkım yerlerinin ölçümlerinideğiştiriyor, dikkat ediniz.

Pervin Erdağ:Kumburgaz’da sahile kordon boyu yapmak kumu katledip kumsalı daraltmaktan başka bir şey değil. Florida, Miamidiğer tüm plajların yapısına bakınız. Plajları halkın güneşlenme yerlerini genişletiyorlar.Betonla kaplatmıyorlar .Sahillerde denize  akan patlamış kanalizasyonları görün birazda.Kumburgaz sahilleri bitiyor. Her yerden lağımsuyu fışkırıyor.

Selda Öcal: Albatros sahilinde de tüm cafeve balık lokantalarının lağım suları denize akıyor lütfen bir önlem alınsın,denizimiz kirlenmesin artık LÜTFENN..

Hatice Genç: Bende Albatrosta denizegirenlerdenim lutfen daha duyarlı olun, halk bunu istiyor gözünüzü acip kulaklarinizi dikinizbizleri dinlemek lutruna katlanirsiniz umarim.

Hatice Genç: Der pastenesinin imalat yapilanbinasinda oturuyorum ruhsatsiz calistiklarini saniyorum cunku dairelerden izin almadanbaca diktiler onayimiz yok bize yardim edin  lutfen.

Hatice Genç: Sayın başkan acaba Kumburgaz sahillerine de kafeler doldurucakmisiniz.

Pervin Erdağ: Sahili plaj haline getireceklerinimi zannediyorsunuz.Taş yığınları
her yere kafeler tabiibunlara ruhsattta lazım.Eski günleri resimlerebakarak yad edeceğiz.
Kumsalada güneşlenmelerimiziaz çöplükumsalımızı mutluinsanlarımızı çooookarayacagız. Yapılanlarortada susmayalım. Sesimiziduyuralım seçimlergeliyor. Birlik olalım.
Birlikten güç doğar oyvaatlerine kanmayalım.İcraatleri görelim.

Hatice Genç: Vallasesimizi duysalar iyi yada kotu cevap verirler…

Pervin Erdağ: Bugün Kumburgaz sahilinidolaştım bir felaketti.Kanalizasyonlar lıkır
lıkır akıyor etraf çöpmaloz yığınlarıyla dolu.Gece ise bir felaketarabalar sitelerin içinde uygunsuz davranışlarher yerde.Çok bilinmeyen bir denklem eşittirKumburgaz kaosu. Kordon kumsalın olmadıgıyere yapılır örneğin izmirin kordon boyu.Kumsalıolan yerlere plaj yapılr halkın hizmetinesunulur.Şemsiyelerle şejlonglarla sahil güzelleştirilir.
Kerpe belediyesinin halkının hizmetine sunduğu plajları bir görün de örnek alın Kerpe
küçük bir belde olğu halde sahili kumsalı harika belediyesi halkına her türlü plaj lüksünü sunuyor.Lütfen bir araştırın.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Ahmet can 4 yıl önce

kumburgaz sahılının halka açılması sonderece mantıklı buradakı bınaların hemen hemen tamamı çürük ve bakımsız daha güzeli bir kumburgaz ıcın yapılan bu projeyı dogma büyüme bır kumburgazlı olarak desteklıyorum

Misafir Avatar
tekin TÜRKER 7 yıl önce

tekin TÜRKER: ya anlamıyorum son bahar ve mart ayından sonra çalışmalar yapımlası gerekirken öyle kafalarına göre koskoca pilajda bir yada iki iş makinası o da ara ara bazen hiç yok bazen bir kaç saat göstermelik çalışılıyor... yaza girdik hala her yer çamur moloz bir çirkinlik manzarası... kınıyorum kimse salak degil... isteseler 1 ayda bitirebilirlerdi en azından atık suları kabası biterdi deniz kıyısı resmen balçık olmuş kokuyor ... kaldırım yapılsa ne olur ki... tatilciler ev tutmak istediginde önce denize inip bakıyorlar ona göre karar veriyorlar yani burda kims eevini kirayada veremiyor kendiside oturmakta zorlanoıyor... ne yapılacaksa bir an evey yapılsın lütfen...

Misafir Avatar
Hamdi Sezer 7 yıl önce

Sayın Başkan, yardımcınız Ahmet Bayraktar ve fen işlerinden ve yıkımdan sorumlu Hasan Bey tarafından ya yanlış bilgilendiriliyorsunuz ya da aldatılıyorsunuz.Belediyenin daha evvel işaretleme yaptığı yerler ya yıkıma uğramıyor veya kısmi yapılıyor ya da fazlası yıkılıyor.Örneğin Işık sitesi. Elimde bütün resimler mevcut.Size baş vurdum, yardımcınıza havale ettiniz. Ahmet Bayraktar Bey Hasan Beye havale etti. Hasan Bey tam bir tiran havasında istediğimi yıkar istediğimi bırakırım diyor.Çözüm yok. Diğer şikayetleriminde çözümü olmadı. Kaymakamlığa baş vurdum, ordan da çözüm yok Pes etmiyorum, beni bu davadan vaz geçirmeniz için canımı almanız lazım. Sizi adaletli olmaya davet ediyorum

Misafir Avatar
nilgün fenercioğlu 7 yıl önce

lütfen sitelerde oturanlarıda gözönünde bulunduralım senelerce vergimizi aksatmadan ödedik yani bu bizlere revamı yazlık diye gidiyoruz ondanda mahrum olacağız 1970 te beri her yaz gitmekteyiz

Misafir Avatar
Mümin Öngören 7 yıl önce

kUMBURGAZ-KAMİLOBA-CELALİYE SAHİLİ BİR BÜTÜN OLARAK ELE ALINMALI.E-5 KARAYOLUNUNU GÜNEYİ TAMAMEN İSTİMLAK EDİLEREK SOSYAL KÜLTÜREL FAALİYETLERİN YAPILABİLECEĞİ BİR ALANA DÖNÜŞTÜRÜLMELİ. bUNUN İÇİNDE GÜVERCİN TEPE YANINDAKİ EN DAR ALANDAN BAŞLAMALI DĞUYA DOĞRU GİTMELİ.
BETON YERİNE ÇİM ALANLAR YAPILMALI.

'Seni Münevver gibi yaparım' deyip...
İstanbul'da 18 yaşındaki genç kız, babasının 70 yaşındaki arkadaşı tarafından "Seni Münevver...

Haberi Oku