Yaşam:
Mehmetçik Parkı Çatalca'ya çok yakıştı
 

Çocuklarımıza bırakacağımız en büyük mirasın yeşil bir dünya olduğunu dile getirerek çalışmalarında doğanın korunmasına azami önem veren Başkan Cem Kara, yaptığı projelerle geleceğin Çatalca’sının da ağacıyla, suyuyla doğal bir tabiat parkı görüntüsünü koruyor.

Kaleiçi Mahallesi Martı Sokak üzerinde bulunan 6.150 m² yüzölçümüne sahip yeşil alanın Çatalca Belediyesi tarafından 2012 yılında yapılan 3.159m²’ lik park düzenlemesinin ardından bu yılda geri kalan 2.991 m²’lik bölümü park olarak düzenlendi.

Vatandaşların günlük iş ve yaşam stresinden uzaklaşıp nefes alabilecekleri, çocukların gönüllerince oyun oynayabileceği Mehmetçik Parkı’nın yapımı Çatalca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından tamamlanarak hizmete açıldı.

Çocuklar gönüllerince oynayacak

Yürüyüş yolları ve oturma alanlarının yer aldığı parkta çocuklar da unutulmadı. Alabildiğine geniş çim alanlarda çocuklar gönüllerince oyun oynayabilecek.

Mehmetçik Parkı ile Sanayi Sitesine cephe olan konutların yıllardır süregelen mağduriyeti de önlendi. Kullanılan bitkilerle Sanayi Sitesi ve konutlar arasında sınır oluşturularak görüntü ve ses kirliliği giderildi.

Çatalcalıların uğrak yeri haline şimdiden gelen Mehmetçik Parkı, aydınlatmaları ile akşamları da dost sohbetlerinin değişmez adreslerinden oluyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ekrem İmamoğlu, zabıta memuru ile üç İETT...
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 6 Temmuz'da Kadıköy'de denize düşen bir vatandaşı kurtaran zabıta...

Haberi Oku