Yaşam:
Milyonda Bir Rastlanan Doğum
Hindistan bir bebek karnına yapışık parazit ikiziyle dünyaya geldi. Sadece 9 günlükken hayati operasyon için bıçak altına yatmak zorunda kaldı.Daily Mail'in haberine göre Hemlata Singh, Sonni ismini verdiği sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi ancak bebek karnında yapışık parazit ikiziyle geldi. Üstelik Sonni'nin kalbinden karaciğerini paylaştığı deforme parazit ikizine kan pompalanıyordu.

Beyni gelişmeyen bebeğin bağırsakları veya midesi de yoktu. Bu da hayatta kalma şansının olmadığı anlamına geliyordu. Ayrıca ikiz kardeşinin hayatını riske atıyordu.Sonni, sadece 9 günlükken hayati operasyon için bıçak altına yattı. Operasyonda ölüm riski %80'di ancak Sonni her şeye rağmen hayatta kalmayı başardı. Ameliyatla alınan parazit ikiz beklendiği üzere operasyondan hemen sonra hayatını kaybetti.

Sonni'nin sağlık durumunun her geçen iyiye gittiği belirtildi.Parazit ikiz vakalarının milyonda bir rastlandığını söyleyen Sonni'nin doktoru Anurag Singh, kendisinin daha önce hiç karşılaşmadığını da ekledi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Denizde Erkek Cesedi Bulundu
Beylikdüzü’nün Gürpınar sahil açıklarında denizde bir erkek cesedi bulundu.

Haberi Oku