Yaşam:
Sütyeni Tahriş Etti Sandı, Kanser Çıktı
32 yaşındaki koşucu kadın, göğsünde fark ettiği kırmızılığın sporcu sütyeninden kaynaklandığını düşündü ancak meme kanseri olduğunu öğrenince şoke oldu.

KIRMIZI BİR LEKE FARK ETTİ

Daily Mail'in haberine göre 32 yaşındaki Sarah Lang, geçen yıl sağ göğsünde kırmızı bir leke fark etti. Koşucu olduğu için giydiği sporcu sütyeninin cildini koşarken tahriş ettiğini düşünen Sarah, önce bu izi pek önemsemedi. Ancak zaman geçmesine rağmen leke düzelmeyince doktora giden Sarah, yapılan sayısız test sonrasında öğrendiğiyle şoke oldu.

SÜTYENİ TAHRİŞ ETTİ SANDI

Doktorlar Sarah'nın memesinde hızla büyüyen 3 tümör olduğunu, mastektomi olarak göğüslerinin alınması gerektiğini söyledi. Sarah yakın zamanda kemoterapi görmeye de başlayacak. Sarah yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "İlk başta bu izin sürtünmeden kaynaklı tahriş olduğunu düşündüm. Ancak sütyenimi çıkardıktan sonra bir gün meme ucumun soyulduğunu gördüm. Normal olmadığını hissettim. Bu süreç boyunca vücudunuzu dinlemeniz gerektiğini öğrendim. Mutlaka kontrol ettirin." dedi.

GÜNLER SONRA HABERİ ALDI

Önce doktora gittiğinde deri iltihabı kremi verilen Sarah, 1 hafta sonraki randevusunda biyopsi yaptırmış. Günler sonra ise kötü haberi almış. Önce sadece kısmi mastektomi yapılması düşünülen Sarah'nın diğer testleri göğüslerinde 3 tümörün olduğunu ortaya koymuş ve tam mastektomi yapılmasına karar verilmiş. Şimdi Sarah yakın zamanda kemoterapi görmeye başlayacak.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

ÖZEL ÇOCUKLARIN BİSİKLET SEVİNCİ
Küçükçekmece Belediyesi, Küçükçekmece’de yaşayan engelli öğrencilere bisiklet hediye etti.

Haberi Oku