Yerel Gündem:
4. ÇEVRE ŞENLİĞİ DOĞAYLA İÇ İÇE GERÇEKLEŞTİ

Doğaya yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır” diyerek yeşil alanları çoğaltan Beylikdüzü Belediyesi, 4. Çevre Şenliği’ni 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde gerçekleştirdi. İstanbul’un en büyük kent içi parklarından biri olan 250 bin metrekarelik Yaşam Vadisi 1. Etabı’nda gerçekleşen etkinlikte çocuklar; atölye çalışmaları yaptı, oyun gruplarında keyifle eğlendi. Sanatçı Emre Altınel’in şarkılarına danslarıyla eşlik etti.

Dereceye Girenler Ödüllendirildi

Anaokullarına pastel boya resim, diğer yaş gruplarına fotoğraf, resim, afiş ve mektup kategorilerinde düzenlenen çevre yarışmasında dereceye girenler, ödüllerini ve plaketlerini aldı. 1.’lere tablet, 2.’lere bisiklet ve 3.’lere zeka oyunu hediye edildi. Şenliğe Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kavak, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve birim müdürleri de katıldı.

Çocuklar Hayal Gücünü Geliştirmek İçin Koşup Oynamalı”

Çocukların hayal kurabilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri alanlar olmasını istediklerini belirten Başkan İmamoğlu, Yaşam Vadisi’nin özelliklerini de anlatarak, “Bu tip yeşil alanlarda çocukların koşup oynamasının, yuvarlanmasının gelişimlerine daha büyük katkı sunacağını düşünüyorum. Herkesten beklentimiz şu, burayı ve bunun gibi güzel yerleri korumak daha da güzelleştirmek. Beylikdüzü’nde çevreci bir gelecekte Türkiye’ye İstanbul’a mesaj veren uygulamalarla hep beraber yaşamak dileğiyle.” diye konuştu.

Okur ise; “Gelişen teknoloji ve sanayiyle çevre kirliliği çeşitlenerek arttı. Etkinliklerle toplumu bilinçlendirmek ve çözümler üretmek gerekli. Bu etkinlik vesilesiyle de ilk olarak içinde bulunduğumuz Yaşam Vadisi’ni çevre sorumluluğu ve bilinciyle korumalısınız.” diyerek çocuklara seslendi. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

354 kişi iş sahibi oldu
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla açılışı gerçekleşen Küçükçekmece...

Haberi Oku