Yerel Gündem:
Ağaç yerine Tomalar Albatros'da!

Büyükçekmece Albatros koruluğunda bugün (4 Ekim Pazar saat 13.00) ağaç dikme eylemi vardı. Ancak Büyükçekmece Belediyesi'nin şikayeti üzerine tomalar ile gelen polis ağaç dikimine müsaade etmedi.

CHP Milletvekili Melda Onur da eylemcilere destek bermek için alana gelerek  Büyükçekmece Belediyesini her istediğini yapamaz dedi.

Albatros'ta düzenlenen fidan dikme etkinliğine katılan eski Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi üyesi, 24. Dönem milletvekili ve CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı olan Melda Onur, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ü eleştiri yağmuruna tuttu. Albatros’taki alanın belediyeye ait olduğunu söyleyen Onur, 'Belediyeye ait olması demek, her istediğini yapabilir anlamına gelmez. Belediye Ağaoğlu ya da Cengiz inşaat gibi çalışamaz. Kent Konseyi kurularak bu konunun tartışılması gerekmektedir' dedi.

Kapıyı açmadılar!

CHP'li Milletvekilleri Melda Onur ve Ali Şeker etrafı tel örgü ile çevrili Albatros koruluğunun kapılarını açtırmak için mücadele verse de kapılar açılmadı.

Haber yayına girdiği saatlerde henüz kapı açılmazken, alana gelen çok sayıda yurttaş ellerinde ağaçlar ile beklemeye devam ediyorlardı...

HABERDAR ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

“Minikler Meşe Palamudu Topladı”
Silivri TEMA Vakfı, Ümit Kalko Vakfı ve Mektebim işbirliği ile organize edilen Tohumdan Fidana Projesi kapsamında...

Haberi Oku