Yerel Gündem:
ANNE MUTLU, ÇOCUK MUTLU!

Beylikdüzü’nde birbirinden ilginç deniz canlısının mumyalanarak sergilendiği Türkiye Deniz Canlıları Balıkçı Kenan Müzesi ve mini hayvanat bahçesi Beylikdüzü Yaşam Vadisi’ndeki merkezinde ücretsiz olarak ziyaret edilmeye devam ediyor. Müzeyi şimdiye kadar; İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa yakasından binlerce vatandaş ziyaret etme imkanı buldu.

 

HAYVAN BESLEMENİN MUTLULUĞU

 

Bu hafta; yaklaşık 5 bin üyesi bulunan Büyükçekmeceli Anneler Platformuna üye kadınların ziyaret ederek keyifli anlar yaşadığı tesisisin bir diğer konukları ise anasınıfı öğrencileri oldu. Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ndeki balık türlerinin her geçen gün daha da arttığına işaret eden tesislerin kurucusu Balıkçı Kenan Balcı, annelere ve çocuklara ayrı ayrı hem müzeyi hem de hayvanat bahçesini gezdirdi. Hayvanlara yem ve mama veren miniklerin mutluluğu ise gözlerinden okundu.

 

HERKESE ÜCRETSİZ HİZMET

 

Programda yer alan anneler tesislerin Beylikdüzü ve İstanbul’a değer kattığını belirterek, “Aileler çocuklarına hayvan sevgisi aşılamak için bu tesise gelebilir. Nezih bir yer. Çocuklarımız burada çok mutlu oldular. Herkes görmeli” dediler. Kenan Balcı, “15 binden fazla deniz canlısı türünü büyük bir uğraşla mumyalayıp kalıcı bir eser haline getirdik. Gelip gören herkesin hayret ettiği müzemizi her öğrenci mutlaka ziyaret etmeli. Müzemize giriş ücretsizdir. Kapımız herkese sonuna kadar açık” dedi.

 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

BAŞKAN KERİMOĞLU, ALS-MNH HASTASINI SEVİNDİRDİ
Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, 16 yıldır ALS-MNH(Amiyotrofik Lateral Skleroz- Motor Nöron...

Haberi Oku