Yerel Gündem:
Arçelik Beylikdüzü Fabrikasını Taşıyor
Arçelik  İstanbul  Beylikdüzü'ndeki elektronik fabrikasını  Tekirdağ'a taşıma kararı aldı. Boşaltılan fabrikanın yerine ne yapılacağına henüz karar verilmediği belirtildi. Fabrikanın 31 Mart 2018'e kadar taşınması planlanıyor.

ARÇELİKTEN RESMİ AÇIKLAMA

Arçelik'ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Şirketimizin Beylikdüzü/İstanbul'da bulunan Elektronik İşletmesi'nin yüksek teknolojik standartları yakalayarak, rekabetçiliğini ve operasyonel verimliliğini arttırmak suretiyle farklı tüketici ihtiyaçlarını en etkin şekilde karşılayabilmek amacıyla  Organize Sanayi Bölgesi  Atatürk Caddesi 8.Sokak No.1  Kapaklı, Çerkezköy/Tekirdağ adresindeki fabrika binamıza taşınmasına, taşınma işleminin 31 Mart 2018'e kadar tamamlanmasına karar verildi. Şirketimiz tarafından boşaltılan gayrimenkulün nasıl değerlendirileceği yönünde henüz bir karar alınmamıştır.

Anadolu  Efes de  İstanbul Merter'deki fabrikasında üretimi durdurup taşıma kararı almıştı. Şirketten yapılan açıklamada üretimin  Adana,  Ankara ve  İzmir'e kaydırılacağı belirtilmişti. Şirketten yapılan açıklamada kararın çevresel ve lojistik etkenlerle alındığı belirtiliyordu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Yaşar Kemal Kütüphanesi'nde aracısız...
Beylikdüzü Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde belediyeler...

Haberi Oku