Yerel Gündem:
BAKIRKÖY BELEDİYESİ'NDEN EN SICAK GÜNAYDIN

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da çorba dağıtımına  katılarak hasta ve hasta yakınlarına çorba ikram etti.

 

Devlet Hastanesi önünde çorba dağıtımına kasım ayıyla birlikte  başladıklarını ifade eden Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu şu açıklamayı yaptı: “ Bakırköy Devlet Hastanesine sadece Bakırköy’den değil İstanbul’un pek çok ilçesinden hatta Anadolu’nun birçok kentinden hastalarımız  acile ve polikliniklere şifa bulmaya geliyor. Dört yıldır biz burada Ramazan aylarında iftar ve sahurda yemek ağıtımı yapıyorduk. Bu yıl da hasta ve hasta yakınlarımızın yakınlarda  sıcak bir çorba içecekleri bir yer olmamasının eksikliğini fark ettik ve ‘En sıcak günaydın Bakırköy Belediyesi’nden’ diyerek yaklaşık 2 aydır sabahları 08.00-10.00 arasında çorba dağıtımına başladık. Her gün yaklaşık 1.500 kap(bardak) çorba dağıtıyoruz. Hasta yakınlarının memnuniyetini gördükçe de bu uygulamaya başladığımız için biz de mutlu oluyoruz.”

 

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu kış ayları boyunca sıcak çorba dağıtımına devam edeceklerini, yaza doğru da çay-simit dağıtımının başlayacağını sözlerine ekledi. Sıcak çorba içen vatandaşlarda uygulamadan ötürü Bakırköy Belediyesi’ne teşekkür ettiler.


Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

BİR ÇOCUK SEVİNDİRMEK İSTEMEZ MİSİNİZ?
Bakırköy Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün organizasyonuyla Capacity AVM’ye...

Haberi Oku