Yerel Gündem:
Bakırköy'de Haluk Levent coşkusu
Anadolu rock müziğinin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden Haluk Levent, ilk yayınlandığı  haftada 3 milyon kez izlenerek rekor kıran, seslendirdiği İzmir Marşı’nın klibinin çekimi için Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nin kapılarını kendisine açan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’na geçtiğimiz mart ayında gerçekleştirdiği  teşekkür ziyaretinde; bir ulusal bayramda Bakırköy’de konser verme sözünü yerine getirerek 29 Ekim’de Bakırköy’de sahneye çıktı.   Klibin çekimi için pek çok yere başvurduğunu fakat yanıt dahi alamadığını belirten Haluk Levent, daha sonra ulaştıkları Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun projeye çok sıcak baktığını ve Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde çekimlerin gerçekleştiğini ifade etmişti. Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da, ‘Bakırköy’ü kültür ve sanatın başkenti’ yapma iddialarının olduğunu belirterek, “Sanatın her türüne ve sanatçıya her zaman destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.


BAŞKAN KERİMOĞLU”SANATÇILARIMIZIN ELEŞTİRİLERİNİN HER ZAMAN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR” 


Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu, Haluk Levent’in son günlerde sosyal medya üzerinden  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eleştirmesi üzerine konserin iptal beklentisi konusunda da bir açıklama yaparak,”Başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm Cumhuriyet Halk Partililer bırakın sanatçıyı, akademisyeni normal bir vatandaşımızın bile eleştirilerini başının üstünde yeri vardır. Bu yüzden konserin iptalini hiç düşünmedik.”şeklinde konuştu.


  HALUK LEVENT”BİZ BİRARADA BARIŞ VE KARDEŞLİK İÇİNDE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”


Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Haluk Levent de konser sırasında sahnede şunları söyledi:” Bakın buarada askılı bacımızla türbanlı bacımız yan yana konser dinliyor. Müzik evrenseldir. İktaidarların halkı ötekileştirme çabalarına her zaman karşı durmaya devam edeceğiz. Barış ve kardeşlik içinde yaşacağız.” Haluk Levent konser sırasında cep telefonuyla  selfi yaparak sosyal medyada paylaşmak üzere fotoğrafını çekti, canlı konseri kayda aldı.Haluk Levent konserini İzmir Marşıyla sonlandırdı. 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

AVCILAR HALKI OLASI BİR AFETE HAZIRLANIYOR
Çağdaş ve uygar toplumlar organize olmuş toplumlardır, söylemi ile hareket eden Avcılar Belediyesi, eğitim,...

Haberi Oku