Yerel Gündem:
Bakırköy'ün tek yeşil alanı da yok edilecek!
 Yaklaşık 1 milyon metrekarelik alanda bulunan ve 1927 yılından beri hizmet veren hastane için Çevre Bakanlığı'nın hazırladığı yeni imar planı askıya çıkarıldı.

EK BİNALAR YAPILACAK

Hastane arazisinde Sultan Reşad döneminde dikilmiş binlerce ağacın yer alması nedeniyle yenileme projesi tepkilere yol açmış, hastanenin yerine AVM yapılacağı iddiaları gündeme gelmişti. İddialar, yeni plan ile açıklığa kavuşmuş oldu. Plan açıklama raporuna göre parsellerdeki mevcut sağlık tesisi ve spor tesisi kullanımı devam edecek. Plana yeni olarak “sosyal kültürel tesis” fonksiyonu getirildi. Raporda, hastanenin zaman içinde ihtiyaca cevap veremez hale geldiği ifade edildi.

TAŞIT YOLU GELİYOR

Raporda, planlama alanı içindeki 116 bin metrekarelik parselin de Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile Bakırköy Belediyesi mülkiyetinde olduğu ve üzerinde Türkiye'nin en büyük Avrupa'nın üçüncü büyük spor salonu olan Sinan Erdem Spor Salonu'nun olduğu belirtildi. Spor kompleksinin organizasyonlar ile gelen trafik yükünü azaltmak için Ataköy Bulvarı'na paralel 10 metrelik taşıt yolu geçişi önerildi. Bakırköy'deki hastaneye ait plan değişikliği itirazlar için 20 Mayıs'a kadar askıda kalacak.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

CHP'Nin adayı İnce Avcılar'da iftar...
Avcılar Belediyesinin 18 Mayıs Cuma akşamı Ramazan Ayı’nda organize ettiği iftar yemeğine yaklaşık...

Haberi Oku