Yerel Gündem:
Başkan Cem Kara 'Çizdiğin yoldan asla ayrılmayacağız”

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve çağdaş Türkiye'nin mimarı Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938'de ebediyete intikal edişinin 79. yıl dönümünde düzenlenen törenlerle rahmet, şükran ve özlemle anıldı.

Çatalca’da Ulu Önder Atatürk özlemle anıldı

Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, Çatalca Garnizon Komutanı İkmal Albay Abdulvahap Bozkurt, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Çatalca Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Çatalca İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Kadir Duvan, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Çelik başta olmak üzere mülki ve askeri erkân ile Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Başkan ve Temsilcileri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Temsilcileri, Basın Mensupları, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen ilk tören, Çatalca Cumhuriyet Meydanı’nda Saat 09.05’te Ata’mızın manevi huzurunda sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşımızın okunması ve bayrakların yarıya indirilmesi ile başladı. Resmi tören çelenk koyma merasimi ardından sona erdi.

Öğrenciler Atatürk’ü anlattı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri Çatalca Halk Eğitim Merkezi’nde İTO Ortaokulu öğrencilerinin düzenlemiş olduğu anma programı ile devam etti.  Okul Müdürü Sevdiye Yıldırım’ın günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler tarafından yapılan sunumlarla Atatürk anlatıldı. Şiirlerin okunduğu, ‘Veda’’ adlı oratoryonun seslendirildiği programda, "Mustafa Kemal Atatürk" konulu belgesel izlendi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79’nci ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokolün plaket takdiminden sonra anma programı Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan müzik dinletisi ve zeybek gösterisi ile son buldu.

Kurduğun Cumhuriyetin bekçileriyiz

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara program sonrası öğrenciler tarafından hazırlanan Atatürk konulu sergiyi gezdi. Başkan Cem Kara, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79’nci ölüm yıl dönümü nedeniyle hazırlanan Anı Defterine güne özel duygu ve düşüncelerini yazdı.

Başkan Cem Kara yazısında şu ifadelere yer verdi;

“Ulusumuzun Kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal’i ebediyete intikalinin 79. yılında bir kez daha saygı ile minnet ve şükranla anıyor, özlemle arıyoruz.

Çizdiğin yoldan asla ve kat’a ayrılmayacak Türkiye Cumhuriyetini ilelebet sonsuza dek yaşatacağız. Buna bir kez daha söz veriyoruz.

Atam, kurduğun Cumhuriyet her geçen gün sağlamlaşıyor, bekçileri artıyor. Bu 10 Kasım’da da çocuklarımızın, gençlerimizin, öğretmenlerimizin Atamıza nasıl sahip çıktığını gördük. Kurduğun nesli kutluyorum. Geleceğimiz çocuklarımıza ve gençlerimize başarılar diliyorum. Ruhun şad olsun.”

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

BAŞKAN KERİMOĞLU, ALS-MNH HASTASINI SEVİNDİRDİ
Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, 16 yıldır ALS-MNH(Amiyotrofik Lateral Skleroz- Motor Nöron...

Haberi Oku