Yerel Gündem:
Başkan Cem Kara, Verdiği Sözleri Tutmaya Devam Ediyor

Toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu varlıklarının kadınlar olduğunu her fırsatta dile getiren Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadın personeline bir gün idari izin ve 1000’er lira ikramiye verdi.

Geçtiğimiz yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, farklı ve anlamlı bir etkinliğe imza atarak kutlama programları gerçekleştirmeyen ve “Bu yıl Kadınlar Günü’nde yapacağımız masrafı yapmayarak, harcayacağımız miktarı şehit ve gazilerimizin ailelerine ve yakınlarına verilmek üzere Mehmetçik Vakfı’na bağış yapma kararı aldık” şeklinde açıklama yapan Başkan Cem Kara, Çatalca Belediyesi’nde çalışan kadın personellere verdiği sözü de bu yıl yerine getirdi.

Başkan Kara’dan kadın çalışanlara izin ve ikramiye

Geçtiğimiz yıl personeliyle bir araya gelerek, “Bugün CHP’li 14 belediye başkanı olarak İl Başkanımızın başkanlığında bir açıklama yaptık. Kadınlar Günü münasebetiyle kadınlarımıza bir gün idari izin veriyoruz. Yarın için kadınlarımız memur, kadrolu, taşeron demeksizin bir gün idari izinlidir. İnşallah önümüzdeki yıldan başlamak üzere ikramiye de vereceğiz.  Sendika sözleşmesinde olmadığı için böyle bir ikramiyeyi şu anda verebilme şansımız yok. Ama önümüzdeki yıl 8 Mart’ta hem izninizi devam ettireceğiz, hem de ikramiye vereceğiz. Bu da benim sizlere buradan verilmiş bir sözümdür” şeklinde konuşan Başkan Kara, verdiği sözü tutarak kadın çalışanlarına birer gün idari izin ve 1000’er lira ikramiye verdi.

Sosyal Denge Tazminatı 850 TL olarak belirlendi

Çatalca Belediyesi Başkan Vekili Ayhan Tutun, Başkan Yardımcıları Cengiz Uçar ve Fehmi Akyüz ile Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (TÜM YEREL-SEN) Yöneticileri ile bir araya geldi. Çatalca Belediyesi ve Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi kapsamında memurlara verilen Sosyal Denge Tazminatı 850 TL olarak belirlendi.

Başkan Cem Kara'nın verdiği talimatla yapılan protokolle, geçen yıl söz verdiği gibi Çatalca Belediyesi bünyesinde çalışan kadınlara 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde 1 gün izin ve 1000 lira ikramiye ücreti verilmesi kararı da alındı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Her şey güzel olacak
Ekrem İmamoğlu'nun sloganı olan "Her şey güzel olacak" sözünün sahibi Berkay, 19 Mayıs'ı...

Haberi Oku