Yerel Gündem:
Beylikdüzü, Cumhuriyet'ine sahip çıkıyor

Milli değerlere, demokrasiye ve Cumhuriyet’e her zamankinden daha fazla sahip çıkılması gereken ülkenin bu dönemlerinde Beylikdüzü Belediyesi, birlik ve beraberlik içinde olmaya önem veriyor. İlçede geleneksel hale gelen Barış ve Sevgi Buluşmaları’nın bu yılki organizasyonunda konsepti “Çardak Altı Demokrasi Söyleşileri”ne çeviren Beylikdüzü Belediyesi, Cumhuriyet ve demokrasi kültürünün gelişmesi için adımlarını atıyor.

Dev Korteje Katılın

Bu sene de Cumhuriyet’e ve demokrasiye atılacak adımlar, Saat 18.00’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Korteji ile başlayacak. Adnan Kahveci Mahallesi Beylik Pazarı Alanı’ndan start verilecek kortej yürüyüşü bando takımı eşliğinde binlerce vatandaşın katılımı ile Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı’nda son bulacak. Cumhuriyet coşkusunun Beylikdüzü’nü dolduracağı gecede Zülfü Livaneli Orkestrası da saatler 20.30’u gösterdiğinde şahane bir konser verecek.

Kalpler Daima Cumhuriyet İçin Atsın

Demokrasi ve Cumhuriyet heyecanını yaşamaya herkesi davet eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kalplerimizin bize en çok yakışacak yönetim biçimi Cumhuriyet için atması dileği ile. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Hani küçükken yarın bayram diye heyecandan uyuyamaz, törende alacağımız görevi ya da oyun içindeki rolümüzü yerine getirmek için sabırsızlanırdık ya. Cumhuriyet için sabırsızlandığımız o anlarımız asla bitmesin istiyorum.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

CHP'Nin adayı İnce Avcılar'da iftar...
Avcılar Belediyesinin 18 Mayıs Cuma akşamı Ramazan Ayı’nda organize ettiği iftar yemeğine yaklaşık...

Haberi Oku