Yerel Gündem:
BEYLİKDÜZÜ'NDE İŞÇİNİN CANI GÜVENDE

İşçi sağlığı ve can güvenliğini ön plana alan Beylikdüzü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Su Altı Sporları Dünya Rekortmenleri Kulübü ile işbirliği yaparak, Fen İşleri ekiplerine “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” verdi. Gürpınar Mahallesi Ziya Gökalp Caddesi’nde gerçekleşen uygulamalı eğitimde işçiler; atık su kanalları ve kanalizasyonlarında yaptıkları işlerde hayatlarını tehlikeye atmadan profesyonel şekilde çalışmanın inceliklerini uygulamalı gördü.

Çalışma Koşulları Yasalara Uygun…

Eğitim, Sağlık İşleri Müdürlüğü İş Güvenliği Uzmanı Mustafa Mevlevi ve Beylikdüzü Su Altı Sporları Dünya Rekortmenleri Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı, Dünya Rekortmeni ve İş Güvenliği Uzmanı Cem Karabay tarafından 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’na uygun olarak verildi. Eğitimde, atık su kanalı ve baca çalışmalarında oluşabilecek olumsuz koşulları önlemek amacıyla alınabilecek tedbir ve önlemler gösterildi. Kanalizasyon içindeki gaz ölçümü, tripod kurulumu, tripod ile kanala inme uygulamaları yapıldı.

Kuyu arındırma ve temizleme işlerinde emniyet kemeri, özel solunum cihazları, baretler, reflektör iş elbisesi, ilk yardım çantası, yangın tüpleri kullanılıyor, dubalarla iş yapılacak olan yer çevreleniyor. Yapılan uygulamalı eğitim sayesinde Beylikdüzü Belediyesi daha güvenli bir iş ortamı sunuyor.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Çatalca Belediyesi Sünnet Şöleni Çocuklarımızı...
Çatalca Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı ile geleneksel hale getirdiği Sünnet Şöleni 2018...

Haberi Oku