Yerel Gündem:
BEYLİKDÜZÜ'NDE YARIYIL ŞENLİĞİ'NE İLGİ BÜYÜK

Öğrencilere karne hediyesinin en güzeli, en çeşitlisi Beylikdüzü Belediyesi’nden geldi. Okulların kapandığı günden itibaren yarıyıl tatilini renklendirmek için çocukların zevklerine yönelik hazırlanan etkinlik takvimiyle “Yarıyıl Şenliği” dolu dolu geçiyor. Kültür İşleri Müdürlüğü’nün “Karneni Getir Kitabını Götür” sloganıyla başlattığı, kitap hediye ettiği ve titizlikle hazırladığı program, atölye çalışmalarını, sinema ve tiyatro gösterimlerini kapsıyor.

Çocuklar Her Günü Ayrı Bir Etkinlikle Geçiriyor

İlçede bulunan 4 ayrı merkezde çeşitli olarak yapılan tüm etkinliklerde şimdiye kadar Karanlık Aydınlık, Dünyamızı Tanıyalım, Dört Mevsim gibi tiyatro oyunları sahnelendi, Moana sinema filmi gösterildi. Çocuklar, Teraryum, Çerçeve ve Aklın Yolu Bilim Atölyeleri’nde de el becerilerini geliştirdi. 4 Şubat’ta sona erecek Yarıyıl Şenliği’nde geri dönüşüm müzik aleti yapımı, pasta, kukla ve masal atölyeleri de gerçekleşecek. Pixels, Sevimli Canavarlar Üniversitesi sinema filmleri gösterilecek, Dört Mevsim, Piti Kukla ve Muhteşem Kurt Kukla Tiyatrosu sahnelenecek.

Marmara Mahallesi’ndeki Özgecan Aslan Kültür Merkezi, Gürpınar Mahallesi’ndeki Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi, Kavaklı Mahallesi’ndeki Kavaklı Kültür ve Kurs Merkezi ve Beylicium AVM’de gerçekleşecek programlar, mahallelerde belirlenen güzergahlardan belirli aralıklarla hareket edecek ücretsiz servislerle çocukların ulaşımı sağlanıyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Birgül Korkmaz Çilesiz 20 proje ile aday oldu
Birgül Korkmaz Çilesiz 20’ye yakın iddialı proje ile Küçükbakkalköy Mahallesi Muhtarlığı’na aday...

Haberi Oku