Yerel Gündem:
Bin çocuğun okul ihtiyaçları giderildi
Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, 2016- 2017 yeni eğitim-öğretim döneminin başlaması ile birlikte sosyal inceleme sonucu tespit ettiği çocukların okul ihtiyaçlarını karşılıyor.

Sosyal dayanışmayı her zaman canlı tutan Beylikdüzü Belediyesi, yeni eğitim - öğretim döneminde ihtiyaç sahibi öğrencileri desteksiz bırakmıyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün sosyal hizmet uzmanları ilçedeki ekonomik durumu yetersiz ve okul çağındaki çocuklara sahip olan ailelere her türlü eğitim desteğini veriyor.

Müdürlük, gelen talepler doğrultusunda ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki ihtiyaç sahibi bin çocuğa okul çantası, ayakkabı, eşofman, kırtasiye ekipmanları ve okul kıyafetinden oluşan malzemeleri ulaştırıyor. Çocukların eksiklerinin tamamlanması ve daha motive bir eğitim dönemi geçirebilmeleri amacıyla düzenlenen bu proje, anne babaları da mutlu ediyor.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Muazzez Akbaba ise öğrencileri mutlu etmenin kendilerini daha da mutlu ettiğini vurgulayarak, tespitlerin ve desteklerinin süreceğini belirtti.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Şehitlerimiz için lokma dağıtıldı
Çatalca Trakya Rumeli Derneği, 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle şehitlerimiz için Çatalca Cumhuriyet Meydanı’nda...

Haberi Oku