Yerel Gündem:
Çatalca Belediyesi, 1213 Sevimli Dostumuzun Hayatına Dokundu
Çatalca Belediyesi, dünyayı birlikte paylaştığımız sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından oluşturulan besleme noktalarına düzenli aralıklarla mama bırakılırken, veteriner hekim kontrolünde de sokakta yaşayan sevimli dostlarımızın bakım ve tedavileri gerçekleştiriliyor.

1213 Sevimli Dostumuzu İyileştirdik

Çatalca Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesindeki ekipler, 2018 yılında tam 1213 hayvan dostumuza sahip çıkarak, hayatına dokundu. Yaz kış demeden çalışmalarını sürdüren ekipler ile sokakta yaşayan hayvanların hayatlarını kolaylaştıran Çatalca Belediyesi, onlar için sağlıklı bir yaşama da olanak sağlıyor.

Ekipler, ormanlık alanlarda oluşturulan yeni besleme odakları ve merkezdeki otomatik hayvan suluklarının kontrolleri aksatmadan yaparken, bakımlarını da gerçekleştiriyor.

Sevgiyi Aşılıyoruz

Okullarda gerçekleştirilen etkinlikler ile hayvan dostlarımıza karşı farkındalık yaratılırken, geleceğimiz olan çocuklara hayvan sevgisi de aşılanıyor.

"Veteriner Hekimler Ne Yapar?" ve "Minik Dostum Oyun Arkadaşım" temalı, çocukların eğlenirken öğreneceği boyama kitapları düzenlenen etkinliklerin sonunda öğrencilere hediye ediliyor. Dağıtılan kitaplar ve uzmanlar tarafından yapılan bilgilendirmeler ile hayvanların yaşamsal ihtiyaçları ve bakımları hakkında bilinçli bir nesil yetiştiriliyor.

Vatandaşlarımızın da Desteği ile Can Dostlarımız İçin Çalışıyoruz

İlçemizdeki duyarlı işletme sahipleri tarafından Çatalca Belediyesi'ne yapılan mama bağışlarını kabul ederek, Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince sokakta yaşayan sevimli dostlarımıza ulaşmasını sağlıyoruz.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

KARDEŞLİK FESTİVALİ’NE COŞKULU KAPANIŞ
Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği ‘Kardeşlik Festivali’nin son gününde Fevziçakmak Meydanı’nda...

Haberi Oku