Yerel Gündem:
Çatalca Belediyesi'nden Dağyenice Mahallesi'nde İftar
Dağyenice meydanında verilen iftar yemeğine Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Cumhuriyet Halk Partisi Çatalca İlçe Başkanı Halil Gök, Çatalca Belediye Başkan Yardımcıları Ufuk Akın, Erhan Güzel, Ayhan Tutun, Cengiz Uçar, Dursun Duran Kaya, Çatalca Belediyesi meclis üyeleri, daire müdürleri, Çatalca Muhtarlar Derneği Başkanı Halil Aydın, Dağyenice Mahalle Muhtarı Ruhi Aldırmaz, mahalle muhtarları ve Dağyenice halkı katıldı.

Akşam ezanının okunması ile oruçlar hep birlikte açıldı. Ardından dua okundu. İftar yemeğinde Dağyenice Mahalle Muhtarı Ruhi Aldırmaz bir konuşma yaptı. "Belediye Başkanımız bu gece bizleri buluşturdu, kaynaştırdı. Kendisine şahsım adına, mahallem adına teşekkür ediyorum" diye konuşan Dağyenice Mahalle Muhtarı Ruhi Aldırmaz'ın ardından Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara bir konuşma yaptı.

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, "İftarlar bizleri bir araya getiren kaynaştıran anlamlı günlerdir. Biz bu anlamlı günlerin önemini biliyoruz. Gücümüz yettiğince her akşam mahalle muhtarları, meclis üyeleri ve halktan gelen talepler üzerine iftar tertip etmeye gayet ediyoruz. İftarlar amacına ulaşıyor. Bu manzaranın gerçek sahibi sizlersiniz. Sizler evde iftar yapmak yerine bu büyük ailede bir araya geldiniz. O yüzden sizlerle gurur duyuyorum. Bugünlerde özellikle birbirimizi hatırlamakla birlikte şifa bekleyenleri yaşlıları, fakirleri de hep birlikte hatırlamalıyız. Çatalca'da var olan Dağyenice'de komşu mahallelerde var olan birlik ve beraberlik huzur ortamının bütün İstanbul'a bütün Türkiye'ye bütün Ortadoğu'ya, İslam alemine ve bütün dünyaya yayılmasını diliyorum. Bu gece iftarın düzenlenmesinde mahalle muhtarı ve meclis üyemiz Filiz Öder büyük emek sarf ettiler, kapı kapı dolaşıp sizleri davet ettiler. Onlara da çok teşekkür ediyorum." dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Küçükçekmece’de imzalar atıldı
Küçükçekmece Belediyesi ile KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen arasında toplam 565 memuru ilgilendiren Toplu İş...

Haberi Oku