Yerel Gündem:
Çatalca Belediyesi ‘Park' yapmaya devam ediyor
Yeşili, mavisi, havası, suyu ile İstanbul’un doğal park görünümündeki ilçesi Çatalca, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın sosyal belediyecilik anlayışı içinde tüm vatandaşlara hitap edebilecek çalışmaları ile Çatalca’da yaşamanın bir ayrıcalık haline dönüşüyor. Halkımızın talep ve ihtiyaçlarının çözümü noktasında çalışmalar tüm hızıyla devam ederken yeni projelerde bir bir hayata geçirilmeye devam ediyor.

 890 m²  alan vatandaşlarımız ve çocuklarımız için park haline getiriliyor

 Çatalca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilçeye hemşehrilerimizin huzurlu bir şekilde kullanabilecekleri, çocuklarımızın da eğlenceli vakit geçirebilecekleri yeni, farklı ve çok fonksiyonlu parklar kazandırmaya devam ediyor.

Yeşil alan çalışmalarını öncelikle projeler olarak değerlendiren ekipler, Ferhatpaşa Mahallesi Yusuf Hoca Sokak’ta, imar planında yeşil alan olarak ayrılmış alanı park alanı olarak düzenleniyor. Alan, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin hummalı çalışması sonrası vatandaşların nefes alabileceği bir mekân haline gelecek.

Alan çevresinde yapılan inşaatların tamamlanması ile imar planına uygun olarak terkleri yapılan, çalılık ve metruk durumdaki yüzölçümü yaklaşık 890 m² olan yeşil alan için Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından çevre düzenleme projesi hazırlandı.

 Çocuk oyun alanları, gezinti yolları, fitness aletleri yer alacak

 Projede, 250 m²’lik bir alan çocuk oyun alanı olarak tasarlandı. İçerisinde tren temalı bir kaydırak, salıncak, tahterevalli ve fitness aletleri bulunan çocuk oyun alanının zeminine çocukların güvenli bir şekilde oynayabilmeleri için kauçuk kaplama yapılacak.

Ayrıca projede gezinti yolları, oturma alanları, komşu sohbet alanları tasarlandı.

 Alanda düzenleme çalışmalarına başlayan Çatalca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, alandaki kazı dolgu ve tesviye çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Bölge sakinlerinin sosyal hayatına renk katacak olan yeni parkın en kısa zamanda tamamlanacağı ve halkımızın kullanımına sunulacağı belirtildi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Çocuklara Karne Hediyesi Başkan Kara’dan
Nazım Özbay Kültür Merkezi, hafta sonu çocuklarımızın gülümsemeleriyle renklendi.

Haberi Oku