Yerel Gündem:
Çatalca'da Mahalle Mahalle Geri Dönüşüm
Çatalca'ya bağlı 39 mahallenin tümünde düzenlenen kampanyalar ve yarışmalar ile geri dönüşüm bilincinin aşılanması ve toplanan atıklarla doğanın korunması amaçlanıyor.

Çatalca'da Geri Dönüşüm Seferberliği

"Geri Dönüşüm Hepimizin Geleceğine Yatırım" anlayışıyla yola çıkan Çatalca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Başkan Cem Kara'nın da desteğiyle doğayı korumak için çalışıyor. Başkan Kara'nın büyük önem ve destek verdiği geri dönüşüm çalışmaları, düzenlenen kampanyalar ve yarışmalar sayesinde hız kesmeden devam ediyor.

Geri dönüşüm bilincini oluşturmak için mahalle mahalle, ev ev gezen ekipler; İzzettin, Nakkaş, Çakıl, Ovayenice mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Çevresel ve kimyasal atıkların toplanmasıyla ilgili önemli bilgilerin aktarıldığı toplantılarda; bitkisel atık yağlar, atık piller, atık camlar, ambalaj atıkları, atık lastikler gibi birçok atığın çevreye verdiği zararı anlatan ekipler, toplanan tonlarca atık sayesinde doğaya yapılan katkının da altını çizdi.

Geri Dönüşüme Teşvik İçin Büyük Ödüller

Çatalca Belediyesi'nin ilçe genelinde düzenlediği yarışmalar ile vatandaşlar geri dönüşüme teşvik ediliyor. Okullar ve hanelerde düzenlenen yarışmalar ile ödüller, 30 Nisan 2019 tarihinde sahiplerini bulacak.

En çok bitkisel yağ toplayan; 1. Okula 1.000 TL, 2. Okula 500 TL, 3. Okula 250 TL değerinde temizlik setleri hediye edilecektir.

En fazla ambalaj atığı toplayan; 1. Okula 5.000 TL, 2. Okula 3.000 TL, 3. Okula 1.000 TL değerinde elektronik market hediye çeki verilecektir.

En çok ambalaj atığı toplayan çevreci sitemize; 1000 TL değerinde temizlik seti hediye edilerek, site içerisinde belirlenen alana 10 adet meyve ağacı fidesi dikilecektir.

En çok ambalaj atığı toplayan çevreci binamıza; 500 TL değerinde temizlik seti ve hane başına 1 tane saksı çiçeği hediye edilecektir.

En çok ambalaj atığı toplayan çevreci müstakil ev sahibine; 250 TL değerinde temizlik seti hediye edilerek, belirlenen alana 5 adet meyve ağacı fidesi dikilecektir.

Bitkisel atık yağların toplanması için belirlenen noktalara 5 litre bitkisel atık yağ getiren vatandaşlara, 1 litre temiz yağ hediye edilecektir.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Küçükçekmece'de büyük panik! Alev...
Küçükçekmece'de palet imalathanesinde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Haberi Oku