Çatalca'ya Atatürk büstü

Büstün açılış kurdelesi Dağyenice halkı ile hep birlikte kesildi.

Çatalca'ya Atatürk büstü
Çatalca Belediyesi tarafından Dağyenice Mahallesi’nde dün verilen iftar yemeği sonrasında Çatalca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Dağyenice meydanına yapılan Atatürk büstünün açılışı yapıldı.


Açılışa Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Cumhuriyet Halk Partisi Çatalca İlçe Başkanı Halil Gök, Çatalca Belediye Başkan Yardımcıları Ufuk Akın, Erhan Güzel, Ayhan Tutun, Cengiz Uçar, Dursun Duran Kaya, Çatalca Belediyesi meclis üyeleri, daire müdürleri, Çatalca Muhtarlar Derneği Başkanı Halil Aydın, Dağyenice Mahalle Muhtarı Ruhi Aldırmaz, mahalle muhtarları ve Dağyenice halkı katıldı. Büstün açılış kurdelesi Dağyenice halkı ile hep birlikte kesildi.

CEM KARA: CUMHURİYET SONSUZA KADAR YAŞATILACAKTIR

Açılışta bir konuşma yapan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, “Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkenin, Cumhuriyet’in kurucusu ve kurtarıcısı, kurtuluş savaşını başlatan önderimiz. Dağyenice insanının Cumhuriyet’e ve devrimlere ne kadar bağlı olduğunu biliyorum. Dağyenice, Atasına ve Cumhuriyet’e inanmıştır. Bugün Ulu Önderimizin; gelen geçen herkesin bir kez daha bakacağı, saygıyla anacağı Atatürk büstünü hep birlikte açtık. Bu Cumhuriyet var oldukça, sizler, çocuklarınız var olduğu müddetçe Atatürk anıtı Dağyenice’de yaşayacaktır. Cumhuriyet hepimiz tarafından sonsuza dek yaşanacak ve yaşatılacaktır. Biz, Ulu Önderimizin anıtını Dağyenice halkına armağan ettik. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 12:11

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER