Yerel Gündem:
CHP'li başkanlar seçim stratejilerini belirledi

Yaklaşan genel seçim ve ülke gündemi hakkında görüş alışverişinde bulunan belediye başkanları, yürütülecek stratejiyi belirledikten sonra birer açıklama yaptılar.

 Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ve Zeytinburnu Eski Belediye Başkanı Adil Emecan katıldı.

Mevkidaşlarına ev sahipliği yapan Akgün, 1 Kasım da yapılacak seçimlere sayılı gün kaldığının altını çizerek; "Seçim çalışmalarımızda nasıl bir strateji uygulanacak, birlikte neler yapabiliriz bu konuları belediye başkanlarımızla görüştük. Çalışmalarımız o doğrultuda yürüteceğiz. Seçim çalışmaları içerisin de il başkanlığımızla, ilçe teşkilatlarımıza, bölgemizde ki ve İstanbul'daki belediye başkanlarımızla uyum içerisinde, dayanışma içerisinde bir çalışma yürüteceğiz. Önümüz de ki seçimin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 "Topyekün çaba sarfedeceğiz"

 Silivri Belediye Başkan Özcan Işıklar, seçim sürecine girildiğini ve bu süreçte herkesin üzerine düşen görevi yerine getireceğini belirterek; "Bölgemizde yapılması gereken ne varsa gençlerimizle, kadınlarımızla topyekun çaba sarf ederek seçimlere hazırlanacağız” diye konuştu.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu; “Umut ediyorum ki 1 Kasım sonrası ülkemizde demokrasinin insan haklarının barışın huzurun daha güçlü bir şekilde yol alacağı bir süreç olur. Belediye başkanları olarak hem İstanbul 3. bölge de, hem de görev verildiği taktirde Anadolu’nun her yerinde görev almaya hazırız” dedi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 3. bölgede birlik ve beraberlik içerisinde çalışılarak İstanbul’a örnek bir dayanışma gerçekleştireceklerini vurguladı konuşmasında; " 1 Kasım genel seçimi için elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza söz veriyoruz. Umuyorum 1 Kasım Türkiye’miz için en hayırlı neticeyi verecektir" ifadesini kullandı.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak ise, “CHP’li belediye başkanları olarak en az ayda bir kez bir araya gelerek birlikte örnek bir dayanışma sergilemekteyiz. 1 Kasım seçimlerinde de, İstanbul da bunun o0lumlu sonuçlarını göreceğimize inanıyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

TÜRK VE ÇİNLİ İŞ İNSANLARI İSTANBUL’DA...
Türk ve Çinli İş insanları Türk-Çin İş Geliştirme ve Dostluk Derneği(ÇİNİŞDER) ve İstanbul Sanayicileri...

Haberi Oku