Yerel Gündem:
CHP'nin tepkisi sonuç aldı!
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul’un ciğeri sayılan Belgrad Ormanı’na yasa dışı şekilde bırakılan moloz ile dökülen hafriyatı gündeme taşımıştı.
Belgrad Ormanı, yasa dışı şekilde bırakılan moloz ve hafriyatlar nedeniyle adeta çöplüğe dönüşmüştü. Yasak olmasına rağmen ormanlık alana dökülen hafriyat büyük tepkiye neden olmuştu.

Konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, ‘İstanbul’un ciğerlerine adeta hançer saplanıyor. Şehrin ortasındaki ormana moloz ve hafriyat dökülüyor, bunu önlemekten bile acizler’ demişti.

‘MOLOZLARIN ALANDAN TAŞINDI’

İBB’ye bağlı ekipler 2 bin 343 kamyonla Belgrad Ormanı ile İstanbul’un farklı bölgelerine kaçak dökülen 46 bin 860 ton moloz ve hafriyatı kaldırarak moloz döküm alanlarına nakletti. Molozların temizlendiği Belgrad Ormanı’na bir daha moloz dökülmemesi için daha önce kaçak moloz dökülen bölgelere 30 kilometre uzunluğunda demir bariyer çekildi.


‘İSTANBUL’UN CİĞERLERİ…’

Konuyla ilgili açıklama yapan Yarkadaş, “Belgrad Ormanı, İstanbul’un özel konumu dolayısıyla çok çeşitli iklim, toprak ve yer şekillerini bünyesinde barındıran bir bölgesi. Bu çeşitlilik, çok sayıda farklı türde bitki ve hayvanın orman dâhilinde yaşamasına olanak sağlıyor. Aynı zamanda İstanbul’da şehir merkezine en yakın orman alanı.
Bu bölgeyi korumak hepimizin, her yurttaşın görevi. Molozun kaldırılmasıyla büyük bir utançtan İstanbul’u kurtarmış olduk.  Kaçak döküm yapanların tespit edilmesi için orman içinden geçen Çiftalan yolu üzerine 30 adet kamera konulmuş. Umarım bir daha buna izin verilmez. Biz de bu konunun takipçisi olacağız” ifadesini kullandı.​
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

CHP'Nin adayı İnce Avcılar'da iftar...
Avcılar Belediyesinin 18 Mayıs Cuma akşamı Ramazan Ayı’nda organize ettiği iftar yemeğine yaklaşık...

Haberi Oku