Yerel Gündem:
Cumhuriyet Yürüyüşü'nde Muhteşem Kalabalık!
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Çatalca Belediyesi tarafından düzenlenen Fener Alayı ile taçlandırıldı. Yürüyüşe Belediye Başkanı Cem Kara Eşi Nurhan Kara ve kızı İzel Kara, Çatalca Örcünlü 12. Mühimmat Bölük Komutanı Binbaşı Gökhan Sunman, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Halil Muharrem Gök, İYİ Parti İlçe Başkanı Niyazi Uyar,Trakya Birlik Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Hüsmen İlhan, Gaziler Derneği, Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve binlerce vatandaşımız katıldı.

 Saat 19:23’de Cumhuriyet Meydanı’ndan yoğun bir kalabalık ile 95 metre uzunluğundaki Şanlı Türk Bayrağı ve meşaleler eşliğinde başlayan yürüyüş, yine burada son buldu. İnanılmaz bir kalabalık ile Çatalca’yı gezen vatandaşlar yürüyüşün sonunda Cumhuriyet Meydanı’na geldi. Meydanda vatandaşlara seslene Başkan Kara yaptığı konuşma ile tüm meydanı coşturdu.

 Kara; “Sarı saçlı mavi gözlü Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü çok arıyoruz. Sevgiyle, saygıyla anıyoruz. Değerli Komutanım, çok değerli gazilerimiz, geleceğimiz, ışığımız, aydınlığımız Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçileri sevgili gençler! Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Eğer buradan Cumhuriyet Meydanını görebilseniz, hepiniz kendinizle, hepiniz bu ülke halkıyla, hepiniz bu ülke insanıyla gurur duyabilirsiniz. Çatalca bir kez daha Cumhuriyet’ine sahip çıktı!

 Sevgili Çatalcalılar, bu fener alayında bize destek veren okullarımızı, okullarımızın değerli idarecilerini, öğretmenlerini ve öğrencilerini canı gönülden kutluyorum. Yine bu akşam fener alayında 7den 77’ye bizleri yalnız bırakmayan, çoluğuyla, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla burada olan, yüreği cumhuriyet ile atan bütün insanlarımızın önünde saygıyla, hürmetle eğiliyorum.

 Ulusumuzun, Cumhuriyet’imizin 95. Yılı kutlu olsun!

 Ulu önder Mustafa kemal Atatürk, Aziz Şehitlerimiz ve silah arkadaşları muhterem Gazilerimizin önünde saygı ve minnetle eğiliyorum. Hepinize fener alayına katıldığınız, Cumhuriyet’e sahip çıktığınız için çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki hep birlikteyiz!

 Havai fişek gösterisine geçmeden önce şöyle bitirmek istiyorum.

 Cumhuriyet’i bilmek yetmez; anlatmak gerek. Cumhuriyet’i sevmek yetmez; sevdirmek gerek. Cumhuriyet’i yaşamak yetmez; yaşatmak gerek. Yaşasın Cumhuriyet. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk!”

 Başkan Cem Kara’nın konuşmasının akabinde marşlar eşliğinde muhteşem bir havai fişek gösterisi gerçekleştirildi.  Havai fişek gösterisinin ardından meydanda vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Cem Kara birçok vatandaşımız ile hatıra fotoğrafı çektirdi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

KARDEŞLİK FESTİVALİ’NE COŞKULU KAPANIŞ
Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği ‘Kardeşlik Festivali’nin son gününde Fevziçakmak Meydanı’nda...

Haberi Oku