Yerel Gündem:
Değirmenci sevgisi gözleri yaşarttı

DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan, DSP Silivri İlçe Başkanı Hüseyin Dertop, parti meclis üyesi adayları ve çok sayıda STK temsilcisi ile binlerce yurttaşın katıldığı toplantıda konuşan DSP Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'a çok sert eleştirilerde bulundu.

Değirmenci, "CHP'li arkadaşlarıma sesleniyorum. Siz beni bölücülükle suçlamayın. Kişisel ikbal peşinde değiliz. Uğradığımız haksızlıkları saydık ama bu bizim mağduriyetimiz oldu. Biz bu mağduriyeti kurtaralım derdinde değiliz. Silivri elden gidiyor. Buna dur deme zamanı" dedi. 

Değirmenci, salona Silivri'de gayrimenkul sektöründe isim yapmış işadamı Abdullah Türköz ile birlikte girdi. Değirmenci'ye destek verenler arasında MHP’den Silivri Belediye Başkan Aday Adayı Ümit Beyatlı'nın ve İyi Parti Silivri Belediye Başkan Aday Adayı Erdinç Tabak'ın da olması dikkat çekti.
Toplantı da selamlama konuşması yapan İl Başkanı Çiğdem Mercan, “Selami Başkanımız cumhuriyetin neferidir. Atatürk'ün ilkelerini ileriye götürecek bir liderdir. Silivri'mizi en güzel şekilde yöneteceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Belediyeyi aldığımızda buraya Selami başkanımızı tebriğe geleceğiz" dedi.
Mercan'ın ardından konuşan İlçe Başkanı Hüseyin Dertop’ta, "Ankara'da Genel Başkanım, İstanbul'da İl Başkanım, Silivri'de ben dik durduk. Hiç bir şey beklemeden yanımızda duran arkadaşlarıma teşekkür ederim" diyerek seçimleri kazanacaklarını ifade etti.
Son konuşmayı DSP Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci yaptı. Değirmenci, mevcut Belediye Başkanı ve CHP adayı Özcan Işıklar'a eleştirilerde bulundu. Adaylık süreçlerini değerlendiren Değirmenci, "Çok mu parası var, biz de yok diye mi biz aday olamadık. 2009’da da aynısını yaptılar. Paramız yok diye biz aday olamadık bu CHP’de. 10 yıldır siz Silivri’de hizmet alabiliyor musunuz? Belediyenin kaynakları ya Bulgaristan da ya Kıbrıs’ta harcanıyor. Bugüne kadar hayatında hiç iş yapmamış ama Silivri’nin zenginleri arasına girdi" dedi.
 


"HERKESİN ULAŞABİLEDİĞİ BİR MAKAM OLACAK"
Değirmenci, "Biz herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışında olacağız. Sorun üreten değil, dinleyen, araştıran bir yönetim anlayışı içinde olacağız. Belediye makamını Silivri’de yaşayan herkesin rahat ulaşabildiği bir makam haline getireceğiz" dedi.
 
"BENİ BÖLÜCÜLÜKLE SUÇLAMAYIN"
"Belediyede işler yolunda gitmiyor. İnsanlara baskı ve zulüm uygulanıyor" diyen Değirmenci, "Bir haftada yapılması gereken işlemler ayları buluyor. Çünkü belli bir çark kurulmuş, o çarkı geçemiyorsunuz. Kendine çıkar sağlayacak diye halkına eziyet edemez. Bunlara dur demeniz lazım. Ben CHP'li arkadaşlarıma sesleniyorum. Siz beni bölücülükle suçlamayın. Kişisel ikbal peşinde değiliz. Uğradığımız haksızlıkları saydık ama bu bizim mağduriyetimiz oldu. Biz bu mağduriyeti kurtaralım derdinde değiliz. Silivri elden gidiyor. Buna dur deme zamanı" dedi. 
Değirmenci konuşmasının ardından Belediye Meclis Üyesi Adaylarını sahneye davet ederek vatandaşlara tanıttı.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Her şey güzel olacak
Ekrem İmamoğlu'nun sloganı olan "Her şey güzel olacak" sözünün sahibi Berkay, 19 Mayıs'ı...

Haberi Oku