Yerel Gündem:
Doktora dayak cezaevinde noktalandı...
Esenyurt Devlet Hastanesi'nde bir yakınına geç müdahale edildiği gerekçesiyle, acil serviste görev yapan doktorlara yardım eden Başhekim yardımcısı Dr. Abdullah Gökçe Kesgin’i darp eden Erhan Güven isimli şahıs, tutuklanarak Metris cezaevine gönderildi.
Esenyurt Devlet Hastanenin acil servisinde yaşanan olayda yaralanan Dr. Abdullah Gökçe Kesgin ilk müdahalesi aynı hastanede yapılırken, başından aldığı darbe sonucunda Kesgin’e 3 dikiş atılmıştır.
Esenyurt devlet hastanesi acil servisine bir yakınını getiren Erhan Güven’in hastasına ilk müdahalesi yapıldı. Daha acil gelen hastaya geçildi. Tam o sırada içeriye giren Erhan Güven “neden benim hastama bakmıyorsunuz” diye bağırıp çağırmaya başladı. Acil serviste yoğunluk olduğu için yardıma inen hastane başhekim yardımcısı Dr. Abdullah Gökçe Kesgin; beyefendi sizin hastanıza baktık önemli bir durumu yok bu hasta daha acil olduğu için buraya yöneldik. Birazdan sizin hastanıza tekrar bakılacak dedi. E. Güven isimli şahıs küfürler yağdırmaya başlayınca ortalık karıştı. Bir ara dışarı çıkan E.G. isimli şahıs dışarıda sedyenin başında bulunan serum takma borusunu sökerek içeriye tekrar girdi ve başhekim yardımcısı Dr. Abdullah Gökçe Kesgin’in arkadan başına vurarak darp etti. Acil müdahale edilen Dr. Kesgin’in başına 3 dikiş atıldı.
Hastanede yaşanan olayda acil servis yetkilileri tarafından yakalanan E.G emniyet güçlerine teslim edilerek, adliyeye sevk edildi. Suçlu bulunan sanık Metris cezaevine gönderilirken, son yaşanan olayla birlikte acil servislerde canları pahasına görev yaptıkları anlaşılan, doktorlar işlerini aksatmadan hasta bakmaya devam ederek insanlık örneği sergilediler.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Erhan güven 10 ay önce

Yalan söylüyorsunuz oradamiydiniz abartmayin hakeden cezasini ceker

SIFIR ATIK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Küçükçekmece Belediyesi ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

Haberi Oku