Yerel Gündem:
Fermalı Av Köpekleri Irk Yarışması yapıldı

Köpek Irkları ve Kineloji Federasyonu işbirliğinde düzenlenen Fermalı Av Köpekleri Irk Yarışması Çatalca Mehmetçik Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Yarışmaya kontinental yetişkin, kontinental genç, İngiliz ırkları yetişkin, İngiliz ırkları genç ve kovucu ırkları güzellik kategorilerinde av köpekleri katıldı.

Irk standartları, kalça ve diş yapıları, ayak yapıları gibi ırksal özelliklerine bakılarak değerlendirilen av köpeklerinin hakemliğini federasyondan Bülent Mutlu, İbrahim Erkoç, Federasyon Görevlisi Belgin Kocaoğul ve Köpek Eğitmeni Dilek Uzunyolcuoğlu’nun yaptığı yarışma sonunda Halil Özkan’ın Agatha Christie from Üniver isimli av köpeği şampiyon oldu.

Yarışmayı Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve çok sayıda vatandaş izledi. Başkan Cem Kara bu yıl festival kapsamında ilki düzenlenen yarışmanın önümüzdeki yıl geliştirilerek daha kapsamlı bir şekilde yapılacağını ifade ederek katılımcılara teşekkür etti. Eğitmen Dilek Uzunyoloğlu’nun köpeği Adya isimli köpeği ile yaptığı frizbi gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Yaşar Kemal Kütüphanesi'nde aracısız...
Beylikdüzü Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde belediyeler...

Haberi Oku