Yerel Gündem:
Hastanede Heyecanlandıran Tatbikat
 

İstanbul Beylikdüzü'nde belediye ekiplerinin olası bir doğal afet ve yangın durumunda en hızlı ve güvenli şekilde hareket edilebilmesini sağlamak amacıyla yaptığı tahliye tatbikatını izleyenler heyecanlandı.

Tatbikat, Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Beylikdüzü Belediyesi Arama Kurtarma (BEYAK), Sağlık Bakanlığı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri ile Gürpınar Büyükçekmece Devlet Hastanesi Ek Hizmet binasında yapıldı. BEYAK ekipleri, Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, UMKE ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tatbikatı Gürpınar Büyükçekmece Devlet Hastanesi Ek Hizmet binasında yaptı. Tatbikatta hastanenin üst katlarda mahsur kalan görevliler itfaiye aracı ve pencereden sedye ve iple tahliye yöntemi ile kurtarıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Emel Turan, Destek Hizmetleri Müdürü Üzeyir Çöl ve Sağlık İşleri Müdürü Fatma Hoşgöz de izledi. Olası bir yangın ya da doğal afet halinde tahliye ve ilk yardım konusunda ne kadar hazırlıklı olduklarını başarılı tatbikatla gösteren ekip çalışanlarına katılım sertifikası verildi. - İstanbul

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

“Minikler Meşe Palamudu Topladı”
Silivri TEMA Vakfı, Ümit Kalko Vakfı ve Mektebim işbirliği ile organize edilen Tohumdan Fidana Projesi kapsamında...

Haberi Oku