Yerel Gündem:
İmamoğlu omurilik felçlileri için koştu
Asya’dan Avrupa’ya koşarak geçilen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Türk Bayraklarıyla kırmızı beyaza boyandı. Birçok kurum, STK ve belediye başkanlarının katıldığı maratonda Başkan İmamoğlu, “Omurilik felcine dikkat çekmek amacıyla, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği üyeleri ile koşuyoruz.” dedi.

Asya ile Avrupa arasında düzenlenen 38. Vodafone İstanbul Maratonu, unutulmaz görüntülere sahne oldu. Sabahın erken saatlerinde maratonun başlangıç noktası Altunizade’de toplanan binlerce katılımcı ile birlikte hazır bulunan koşuya Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan katıldı. Belediye başkanlarının omurilik felcine dikkat çekmek için Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği üyeleri ile koştuğu maratonda coşku yüksekti.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü İlçesi’nde bulunan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Hüsnü Ayık Özel Bakım Merkezi’ni zaman zaman ziyaret ettiklerini, derneğin yaptıkları işlere her zaman desteğe hazır olduklarını belirtti ve “Onlara bu maratona katılma sözüm vardı. Sözümü tutup bu muazzam koşuya geldim. Toplumsal bir farkındalık yaratmak istedim. Ortamın enerjisi harika, herkesin maratona katılma motivasyonu farklı olsa da buradaki ortak olan duygu birlik ve beraberlik bilinci. Yani en çok ihtiyacımız olan şey.” diye konuştu.

Köprüyü on binlerle geçen Başkan İmamoğlu, hedefi tamamlamanın gurur verici olduğunu belirtti.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve...
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Ya bağımsızlık ya ölüm’ sözüyle, 19 Mayıs 1919’da...

Haberi Oku