Yerel Gündem:
Işıklar 500 bin Türk Bayrağı hediye etti
Silivri Kaymakamı Faruk Bekârlar ve Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar önderliğinde, Cumhuriyetin 93. Kuruluş yıldönümü kapsamında Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlenecek.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında tüm ilçeyi bayraklarla donatarak, binaları Atatürk posterleriyle süsleten Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivri Sanayi Sitesi’nden başladığı esnaf ziyaretlerinde kutlamalara davet çıkarttı. “Cumhuriyet coşkusunu birlikte yaşayalım” diyen Başkan Işıklar, Silivri’de 5000 esnafa dükkânlara asılması için Türk Bayrağı hediye etti.

25 BİN BAYRAK VE ATATÜRK POSTERİ DAĞITILACAK

Kutlamalar, 29 Ekim Cumartesi Günü 19.30’da Adliye önünden Cumhuriyet Yürüyüşü ile başlayacak. Atatürk Anıtı’na kadar devam edecek yürüyüşte bayraklarla ve söylenen marşlarla cumhuriyet coşkusu hep bir ağızdan dile getirilecek. Yürüyüşte 25 bin Türk Bayrağı ve Atatürk posteri dağıtılacak. Yürüyüşte metrelerce uzunlukta olan dev Türk Bayrağı da açılacak.

GÖKSEL VE GECE YOLCULARI KONSER VERECEK

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının finalinde ise Göksel ve Gece Yolcuları Silivrililerle buluşacak. Silivri Sahili festival alanında konser verecek Göksel ve Gece Yolcuları, Silivrililerin cumhuriyet coşkusuna coşku katacak.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve...
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Ya bağımsızlık ya ölüm’ sözüyle, 19 Mayıs 1919’da...

Haberi Oku