Yerel Gündem:
İstanbullular için çile devam edecek!
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yaptığı açıklamada, "15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün asfalt, yalıtım ve genleşme derzleri olmak üzere üstyapısı yenilenecek. Köprüdeki bakım onarım çalışmaları 12 Haziran'da başlayacak, 31 Ağustos'ta tamamlanacak" dedi.
 
İKİ ŞERİT TRAFİĞE KAPATILACAK


Her aşamada köprünün 2 şeridinin trafiğe kapatılacağını ifade eden Bakan Arslan, "Mevcut trafik karşı yönden alınan ek şerit ile 2 gidiş ve 2 geliş olacak şekilde düzenlenecek, trafiğin akıcı bir şekilde devam etmesini sağlayacağız" açıklamasında bulundu.

Arslan ayrıca "Köprülerdeki bu çalışmalar, uzun süreli son bakım çalışması olacak. Yeni geliştirdiğimiz metedolojiyle aylarca süren bakım çalışmaları, bir gecede tamamlanacak ve bakım onarım çalışmaları nedeniyle köprülerde trafik aksamayacak" ifadelerini kullandı.
 
BİRİ BİTMEDEN DİĞERİ BAŞLAYACAK


15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şuanda hali hazırda gişelerin kaldırılması ve hızlı geçiş sistemine geçilmesiyle ilgili çalışmalar yürütülüyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da daha önce yaptığı açıklamada 15 Temmuz'da bitirilmesi planlanan bu çalışmaların 15 Haziran'da bitireleceğini açıklamıştı. Böylelikle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki gişe kaldırma çalışmaları bitip, asfalt yalıtım ve genleşmeyi kapsayan üst yapı çalışmaları başlamış olacak.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

354 kişi iş sahibi oldu
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla açılışı gerçekleşen Küçükçekmece...

Haberi Oku