Yerel Gündem:
İzcilik Faaliyetleri Beylikdüzü'nde Hayata Geçecek
Dereağzı Mahallesi Gülben Sokak üzerinde 4 bin 500 m2'lik alanda kurulacak kamp ortamı; miniklere eğitim istasyonu, etkinlik tören alanı, tırmanma duvarı, geçiş istasyonu ve yemekhane gibi imkanlar da sunacak. Kampın 2016 yılında tamamlanması planlanıyor.

Çeşitli yaş gruplarındaki çocukların ve gençlerin zihinsel, bedensel, sosyal ile ruhsal gelişmelerine katkıda bulunan, yapıcı, yaratıcı yeteneklerinin geliştirilmesi için gerekli çabaları içeren İzcilik faaliyeti Beylikdüzü'nde de hayat bulacak. İlçenin yeşil ve doğal yaşam kimliği ile uyumlu hareket eden Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çalışmalarının arasına izci kampı projesini de ekledi. Çalışmaların 2016 yılında tamamlanması öngörülen kamp, Dereağzı Mahallesi Gülben Sokak üzerinde 4 bin 500 m2'lik alanda yapılacak.

Projesi hazırlanmış olan izci kampının içerisinde eğitim istasyonu, etkinlik tören alanı, tırmanma duvarı, geçiş istasyonu, yemekhane, lavabo ve duş yerleri bulunacak. Kent gürültüsünden uzak bir ortamda tasarlanan kampa engelliler de katılabilecek. İzci kampı ayrıca disiplinli, kendi kararlarını alabilen, sağlıklı, doğayı tanıyan ve koruyan bireylerin yetişmesine de olanak tanıyacak.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

TÜRK VE ÇİNLİ İŞ İNSANLARI İSTANBUL’DA...
Türk ve Çinli İş insanları Türk-Çin İş Geliştirme ve Dostluk Derneği(ÇİNİŞDER) ve İstanbul Sanayicileri...

Haberi Oku